Kad nema Ronalda, heroj je Pepe (VIDEO)

Kapiten Portugala golom u nadoknadi vremena "oteo" Meksiku pobedu u meču za bronzu. Potom je Adrijen Silva sa penala doneo šampionu Evrope 3,5 miliona dolara.

Kristijano Ronaldo otputovao je u Portugal da upozna ćerku i sina, a Portugalci su u Moskvi i bez njega osvojili treće mesto na Kupu konfederacija.

PORTUGAL - MEKSIKO 2:1

U uzbudljivoj borbi za "bronzu", Meksikanci su imali vođstvo 1:0 i odbranjen penal odličnog Giljerma Očoe, ali su pali kada je bilo najvažnije.

Autogol štopera Portugala Neta (u 54. minutu) "poništio" je njegov saigrač Pepe, kapiten i heroj šampiona Evrope, pogodivši za 1:1 u 91. minutu. Asistent je bio Rikardo Kvarežma.

Meč je potom otišao u produžetak, a penale je sprečio Adrijen Silva, odlučujućim golom iz penala u 104. minutu, vrednim 3,5 miliona dolara, koliko će dobiti pobednik ovog meča. Četvrtoplasirani Meksiko zaradio je "utešna" tri miliona evra.

Portugalci su ovim uspehom nastavili kontinuitet odličnih rezultata na velikim takmičenjima. Ovo je bilo njihovo debitantsko učešće na Kupu konfederacija, gde se od reprezentacije Meksika oprostio kapiten Rafa Markez, nekadašnji defanzivac Barselone i jedan od najvećih fudbalera u istoriji svoje zemlje.

Finale tradicionalnog turnira, Čile - Nemačka, biće odigrano u nedelju od 20 časova u Sankt Peterburgu.