Nejmar se igrao sa Juventusom (VIDEO)

Barselona je pobedila "Staru damu" u Nju Džersiju, a Brazilac je radio šta je hteo na terenu

Nejmar da Silva Santos junior bio je u centru pažnje na meču Barselone i Juventusa na Internacionalnom Kupu šampiona odigranom u Nju Džersiju.

Brazilac je sa dva pogotka, od kojih je drugi bio prava majstorija, doneo pobedu svom timu - 2:1.

Nejmar je uživao na terenu. On se već u 15. minutu upisao u strelce, a zatim je u 26. napravio bravuru o kojoj će se dugo pričati. On se bukvalno poigrao sa odbranom Juventusa, napravio slalom između pola tuceta protivničkih igrača, a potom matirao Điđija Bufona.

Nejmar

Nejmar je kao i ostalih deset igrača koji su počeli meč, a među kojima su bili i Lionel Mesi, Đerar Pike, Andres Inijesta, igrao samo prvo poluvreme, a onda je u drugih 45 minuta Ernesto Valverde dao šansu potpuno novoj postavi.

Juventus je uspeo da ublaži poraz u 63. minutu, kada se Kjelini najbolje snašao pred golom Barselone posle kornera.

barsa - juve

I trener Juventusa Masimilijano Alegri iskoristio je meč da proveri sve raspoložive snage, pa je i on šansu ukazao gotovo svim igračima.

Prva zvezda meča Nejmar posle sjajnog izdanja vešto je izbegao novinare, koji se ovih dana bave njegovim navodnim transferom u Pari sen Žermen. Brazilac je ćutao "kao zaliven", dok je trener Barselone istakao da je on veoma važan igrač za njihov klub.

"Želimo Nejmara sa nama. Mi veoma dobro poznajemo njegove vrednosti na terenu i šta donosi u svlačionici", kratko je prokomentarisao Valverde.

Juventus će naredni meč na pripremama u SAD odigrati protiv ekipe PSŽ, dok će se Barsa u četvrtak sastati sa Mančester junajtedom.