Prštaće 10. oktobra u Amsterdamu!

Po svemu sudeći, poslednje kolo Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i međusobni duel Holandije i Švedske doneće odluku o putniku u baraž.

Porazi u prošlom kolu brzo su zaboravljeni, pa su Švedska i Holandija pobedama nastavile neizvesnu borbu za plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Kako stvari stoje, tamo će kroz baraž, jer je teško poverovati da će Francuzi prosuti bodove protiv Luksemburga kod kuće, Bugarske u gostima ili Belorusije kod kuće.

Šveđani su kao gosti bili ubedljivi protiv Belorusa i slavili 4:0. Sav posao odradili su već u prvom delu utakmice, postigavši tri gola. Tom pobedom izjednačili su se po broju bodova sa vodećom Francuskom, s tim da "trikolori" od 20.45 igraju pred svojim navijačima protiv poslednjeplasiranog tima Grupe A - Luksemburga.

Istovremeno kad i Šveđani, do pobede su došli Holanđani, pa sada imaju tri boda manje od pomenutog rivala, a u poslednjem kolu, 10. oktobra u Amsterdamu, sastaju se upravo Holandija i Švedska. Prvi će prethodno u Belorusiju, a drugi dočekuju Luksemburg.

Očekuje se da u tim mečevima rutinski odrade posao, a onda odlučuju o putniku u baraž. U prvom kolu kvalifikacija, u Solni, rezultat je bio 1:1.

Dvostruki strelac u pobedi "lala" protiv Bugarske (3:1) bio je novi vezista engleskog Brajton end Hav albiona, Dejvi Proper. Pogodio je prvo u 7, a onda i 80. minutu, dok je u međuvremenu precizan bio i Arjen Roben u 67. Prva dva gola, posle gotovo identičnih akcija po levom boku, namestio je Dejli Blind.

Bugari su veći deo utakmice bili u podređenom položaju, ali su u 60. minutu iz prekida uspeli da postignu pogodak i vrate nadu. Ne, ipak, i da izbegnu poraz...

Uzbudljiva utamica odigrana je u Talinu, gde je Estonija golom Kaita u drugom minutu nadoknade uspela da savlada Kipar 1:0. Istim rezultatom do tri boda došla su i Farska Ostrva, koja su kao domaćin pobedila Andoru za čak osmi bod u ovim kvalifikacijama!