Nemačka i Engleska blizu SP, Crnogorci drže korak!

Uzbudljivo veče kvalifikacija za Mundijal u Rusiji.

Broj reprezentacija koje su se kvalifikovale za Mundijal večeras ipak nije povećan. Za to su najzaslužniji reprezentativci Severne Irske, koji su zadržali pet poena zaostatka za Nemcima i posle 8. kola.

"Panceri" su na Mercedes-Benc areni u Štutgartu deklasirali Norvešku 6:0, ali to nije bilo dovoljno za rusku vizu, jer je Severna Irska istovremeno ostvarila i PETU uzastopnu pobedu u kvalifikacijama. U Belfastu, na Vindzor parku, pala je Češka rezultatom 2:0.

Severna Irska nikad nije imala duži niz uspeha!

Oko 500 kilometara dalje, na Vembliju, Engleska je takođe bila uspešna i pobedila je Slovačku 2:1, iako su gosti vodili od 3. minuta. Preokret su doneli Erik Dajer i Markus Rašford.

I "panceri" i "albion" nadomak su plasmana i velike su šanse da će kroz cilj proći 4. i 5. oktobra, kada će Englezi dočekati Slovačku, a Nemci gostovati u Belfastu.

Iste večeri, 5. oktobra, Crna Gora će u Podgorici igrati istorijski važnu utakmicu protiv Danske!

Izabranici Ljubiše Tumbakovića u ponedeljak su kod kuće savladali i Rumuniju 1:0, golom Stevana Jovetića na asistenciju Adama Marušića. "Sokolovi" su tako zadržali korak za prvoplasiranom Poljskom i ponovo se izjednačili sa drugoplasiranim Skandinavcima, što daje dodatni značaj oktobarskom - odlučujućem ciklusu.

U Tumbakovićem timu večeras su nastupili i igrači "večitih" rivala, pa su starteri bili i Marko Janković, vezista Partizana (zamenjen u 84. minutu), i Filip Stojković, desni bek Crvene zvezde, koji je odigrao ceo meč.

Pogledajte trenutak odluke:

Interesantno je da je od devet večerašnjih mečeva čak OSAM završeno pobedama domaćina, a jedini su na gostovanju slavili Danci.