KUP BIH: Penali srećni za Zvijezdu 09

Zvijezda 09 iz Etno sela Stanišići igraće u četvrtfinalu Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što je poslije penala savladala Leotar u Trebinju 4:3. U regularnih 90 minuta bilo je 1:1.

Fudbaleri Zvijezde 09 posljednji su učesnici četvrtfinala Kupa BiH, čime su ostvarili najveći uspjeh u istoriji kada je u pitanju najmasovnije takmičenje BiH.

Tim iz Etno sela Stanišići danas je na stadionu "Police" u Trebinju slavio protiv Leotara nakon boljeg izvođenja penala 4:3. Rezultat poslije 90 minuta bio je 1:1.

Trebinjci su poveli već u drugom minutu, kada je mrežu gostiju zatresao Mićo Janjić. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi početkom nastavka uslijedilo izjednačenje. U 52. minutu precizan je bio Stefan Rakić i postavio konačnih 1:1.

Leotar je u šesnaestini finala, takođe u Trebinju, deklasirao Kozaru 4:0, dok je Zvijezda 09 pred svojim navijačima bila uspješnija od visočke Bosne 2:0.

Uslijedila je penal lutrija, tokom koje je spretniji i srećniji bio gostujući tim i plasirao se među osam najboljih u Kupu BiH.

Za Leotar su pogađali Lazar Zečević, Janjić i Dragan Ristić, dok su neuspješni bili Vladimir Todorović i Nikola Medan.

Kod gostiju iz Etno sela Stanišići precizni su bili Dragiša Stanić, Selmir Mahmutović, Damjan Krajišnik i Delimir Bajić, dok penal nije uspio da iskoristi jedino Ermin Huseinbašić.

Podsjetimo, Leotar je nedavno u osmini finala Kupa RS upravo protiv Zvijezde 09 slavio nakon boljeg izvođenja penala takođe 4:3, ali tada u regularnom dijelu na "Policama" nije bilo golova.

Tako se semberski tim istom mjerom revanširao rivalu i osigurao mjesto na žrijebu, koji će najvjerovatnije biti održan 15. novembra. Sedam dana kasnije na programu su prvi mečevi četvrtfinala, a revanši u srijedu, 29. novembra.

Trebinjci su susret završili bez trenera Rajka Mičete, kojeg je zbog prigovora pomoćnom sudiji Juri Musi i ulaska u teren u 60. minutu glavni arbitar Darko Obradović poslao na tribine.

LEOTAR - ZVIJEZDA 09 1:1 (1:0) penali 3:4

LEOTAR: Perišić, Ljubibratić, Vučić (72. Spaić), Janjić, Ramić, Zečević, Medan, Begenišić, Ristić, Prelo, Todorović. Trener: Rajko Mičeta.

ZVIJEZDA 09: Kolak, Babić, Bogićević, Mahmutović, Krajišnik, Rakić, Stanić, Huseinbašić, Filipović, Mazić (77. Hadžić), Bajić. Trener: Mladen Obrenović.