Pogledajte kakvu su koreografiju svojim igračima spremili navijači japanske Urave koja je na njihovim krilima pobedila saudijski Al Hilal i osvojila titulu prvaka Azije.

Novi šampion Azije je Urava red dajamonds!

Vicešampion Japana slavio je u drugoj utakmici finala Azijske Lige šampiona pred svojim navijačima protiv saudijskog Al Hilala (1:0), i tako ukupnim rezultatom 2:1 obezbedio svoju drugu titulu u ovom takmičenju.

Čitav meč bio je veoma napet i neizvestan, a na dva minuta do kraja rešen je pogotkom Rafaele Silve koji je iskoristio grešku gostiju koji su od 78. minuta igrali sa desetoricom.

Urava

Čak i da je ostalo 0:0, šampionska titula bi opet išla u ruke Uravi pošto su imali prednost na osnovu gola u gostima. U prvom meču u Saudijskoj Arabiji bilo je 1:1. Zanimljivo je da je ovo i prva titula za japanske klubove u AFC Ligi šampiona još od 2008. godine kada je šampion bila Gamba Osaka.

Od tada su titule osvajali Pohang Stilersi (J. Koreja), Seongham (J. Koreja), Al Sad (Katar), Ulsan Hjundai (J. Koreja), Sidnej Vonderers (Australija), Jeonbuk (J. Koreja) i Guangdžou (Kina) koji je bio prvak dva puta.

Pogledajte i fantastičnu koreografiju navijača Urave pred početak meča.