Gilfi, svaka čast, ali Tadić je igrač meča!

Srpski reprezentativac postigao prvi gol iz igre posle 23 utakmice. I to odličan, sa mnogo osećaja... Odgovor Gilfija Sigurdsona bio je spektakularan! U nastavu još jedna asistencija Tadića i rutinska pobeda "svetaca".

Kriza Evertona traje, a Sautempton je na putu da izađe iz nje!

"Sveci" su pred svojim navijačima zabeležili rutinsku pobedu 4:1 (1:1), uz odličnu partiju Dušana Tadića koga je Klod Puel (konačno) premestio sa pozicije desnog krila na poziciju iza napadača, a on je uzvratio golom i asistencijom.

O čemu je MONDO i pisao prošle nedelje...

Srpski fudbaler je u 18. minutu doveo svoj tim u vođstvo, Sigurdson je izjednačio do poluvremena, da bi u nastavku Dejvis i Ostin (x2), kome je jednom asistirao i Tadić, rutinski slavili

Publika na "Sent Merisu" videla je solidan fudbal i dva odlična poteza tokom prvog dela. Prvi, koji je izveo njihov fudbaler Dušan Tadić, doneo im je više radosti, ali su ostali sigurno i "nemi" na majstoriju Gilfija Sigurdsona.

Srpski reprezentativac je postigao svoj drugi gol ove sezone, i to nakon odličnog pasa Rajana Bertranda, a Tadić se odlično snašao i "zarolao" loptu u gol.

Pogledajte gol iz 18. minuta.

Streamable - free video publishing

Check out this video on Streamable using your phone, tablet or desktop.

Zanimljivo, Dušan Tadić je na ovoj utakmici (konačno) stavljen na poziciju ofanzivnog veznog umesto na desno krilo sa kog je bio neučinkovit ove sezone.

"Slavu" mu je ipak "ukrao" Gilfi Sigurdson koji je u 45. minutu postigao jedan od golova sezone. Odlučio se na šut sa ivice kaznenog, lopta je imala čudnu putanju, a nakon rikošeta od prečke i stative na kraju je završila iza leđa Forstera.

Fantastično!

U nastavku tri gola i laka pobeda Sautemptona koji je pre ovog kola postigao svega osam golova u Premijer ligi.

Ovom pobedom "sveci" su skočili do desete pozicije na tabeli Premijer lige sa 16 bodova, dok Everton i dalje ostaje u "donjem domu" šampionata sa 12 bodova. Čini se da Dejvid Ansvort nije pravo rešenje i rukovodstvo što pre mora da nađe menadžera koji će trgnuti tim.