Ibišević "ispečatirao" otkaz treneru Kelna?

Herta je u nedjelju bez većih problema slavila pobjedu u Kelnu - 0:2 (0:1) pogocima Vedada Ibiševića i vjerovatno uručila otkaz treneru "jarčeva" Peteru Štegeru poslije 13. kola Bundeslige.

Austrijski stručnjak sa klupe Kelna, iako je nedavno "tukao" Arsenal u Ligi Evrope, u dosadašnjih 13 utakmica nije upisao nijednu pobjedu u šampionatu Njemačke uz samo dva remija i čak 11 poraza!

Posljednja je Herta "uzela mjeru" njegovom timu rezultatom 0:2 (0:1) i teško je vjerovati da će Šteger dočekati 7. decembar na klupi "jarčeva" i meč sa Crvenom zvezdom u Beogradu, koji će odlučiti drugog putnika iz Grupe H u nokaut fazu Lige Evrope, uz londonske "tobždije".

Štegera je na "berzu rada" poslao "penzionisani" reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević, koji je u 17. minutu "načeo" domaćina, a onda u nastavku iz opravdano dosuđenog penala "dokusurio" najgori tim njemačkog prvenstva.

...
Izvor: Dailymotion

Bio je ovo četvrti trijumf berlinskog tima ove sezone nakon kojeg je "skočio" na 11. mjesto na tabeli Bundeslige.

Srpski internacionalac Miloš Jojić zamijenjen je početkom drugog poluvremena meča na "Rajn Nekar" stadionu iako je bio jedan od boljih u timu Kelna.

Doduše, možda su "jarčevi" oštećeni za jedanaesterac na samom startu drugog dijela, ali je sutkinja Bibijana Štajnhaus iskoristila video tehnologiju (VAR) i pregledala snimak, ustanovivši da penal nije postojao iako je bilo evidentno igranje rukom Holanđanina Kerima Rekika u kaznenom prostoru.

Iako su ostali bez bodova, a najvjerovatnije i trenera, "jarčevi" su danas dobili najmlađeg njemačkog igrača u istoriji Bundeslige!

Riječ je o Janu Orelu Biseku, koji je sa 16 godina, 11 mjeseci i 18 dana debitovao za prvi tim, a kurioziteta radi, njegov klupski kolega, Peruanac Klaudio Pizaro je na Bisekov rođendan već imao 37 bundesligaških utakmica, da bi danas upisao 530. recku!