I opet! Sevilja gubila 0:2, a pobedila 3:2!

Viljareal imao u 53. minutu prednost 2:0, ali je izgubio meč od Sevilje na svom terenu u 18. kolu Primere.

Borba za Ligu šampiona, borba za vrh Primere!

Viljareal imao je tri boda u džepu, ali samo pet minuta pošto je duplirao prednost protiv Sevilje - na semaforu je pisalo 2:2. Nešto kasnije i 3:2 za goste.

Tim rezultatom je završena odlična utakmica odigrana na nekadašnjem stadionu "El Madrigal", koji se od ove godine zobe "De la Keramika".

Tek nekoliko dana pošto je tim Eduarda Berica napravio podvig protiv Liverpula u Ligi šampiona, kada je od 0:3 stigao do 3:3, usledio je novi, jednako veliki i značajan.

Viljareal je golovima Sederika Bakambua u 19. i Karlosa Bake u 53. minutu stekao kapitalnu prednost. Velikih 2:0 obećavali su tri boda za "žutu podmornicu" i proboj ka mestima koja vode u Ligu šampiona i što je najvažnije, preticanje upravo Sevilje u toj trci.

Ali...

Već u 58. minutu gosti su izjednačili.

Klemen Lengle je iskoristio centaršut u 56. i glavom smanjio, a samo dva minuta kasnije nonšalantnim udarcem sa 17 metara Franko Vaskez poravnao rezultat.

Sevilja je do pobede stigla "s kreča". Opravdano dosuđeni penal u pogodak je pretvorio Ever Banega u 79. minutu.

Ekipa iz Andaluzije ima 25 bodova na petom mestu, dok je Viljareal šesti sa 21 bodom.