"Slepi miševi" u 13. kolu Primere poveli u velikom derbiju, ali Đordi Alba doneo bod Barseloni.

Valensija je spremna za velika dela.

U to nas je uverila u nedelju uveče, kada je u derbiju 13. kola bila ravnorpavna u duelu sa najboljim timom Španije, glavnim kandidatom za titulu u Primeri, ali i u Evropi, Barselonom.

Međutim...

Da je pobedi kod kuće u Primer još uvek nije! Celu deceniju "slepi miševi" nisu savldali Katalonce u Valensiji i sve su bleđa sećanja na 18. februar 2007. godine (2:1). Poslednji meč, proglašen ujedno za derbi prvog dela sezone, završen je rezultatom kojim su se najčešće završavali susreti dva kluba na Mestaji.

Valensija - Barselona 1:1 (0:0)!

Profitirali su Real Madrid i Atletiko, koji su Barsi prišli na "minus osam", a Valendiji na "minus četiri".

Ipak, i za bod protiv tako velikog rivala domaćinu je bila neophodna sreće, ali i ogromna pomoć sudija, koje u prvom poluvremenu nisu priznale čist gol Lionela Mesija. Lopta je za pola metra prešla gol-liniju, ali se posle tog šuta nisu oglasili ni glavni, ni pomoćni sudija.

Tokom svih 90 minuta vodila se žestoka borba na prepunom stadionu, a uzbuđenje je dostiglo vrhunac u poslednjih 30 sekundi, kada su oba tima, prvo Barsa, pa Valensija, propustili velike priplike za pobedu.

Valensija

Domaćin je poveo posle tačno sat vremena igre.

Bila je to akcija izabranika trenera Marselinja iz udžbenika. Konzalo Gedeš je povukao deo odbrane na sebe, kada mu se iza leđa ubacio levi bek Hoze Gaja. Uledilo je dodavanje na vreme, a zatim i lopta u sredinu, gde se između Mark Andrea ter Štegena i još jednog igrača Barselone  fenomenalno snašao Rodrigo.

Erupcija oduševljenja na stadionu Valensije trajala je nekoliko minuta.

Bila je ovo peta utakmica zaredom na kojoj Mesi nije postigao gol i sada se može reći da se najbolji igrač Barselone nalazi u velikoj golgeterskoj krizi.

Poslednji pogodak postigao je u Primeri 28. oktobra na gostovanju Atletik Bilbau. Od tada je Barsa u svim takmičenjima odigrala pet utakmica, dve je pobedila, i tri igrala nerešeno.

Ali, kada nema golova Mesija ima fenomenalnih asistencija. Upravo posle jedne takve u 82. minutu nekdašanji as Valensije je uspeo da postigne gol i postavi konačan rezultat.