Šta će Beneventu pojačanja? Nek pare idu u Afriku!

Novajlija u Seriji A, Benevento se hrabro držao u Bergamu, ali nije uspio da osvoji prvi bod u 14. kolu šampionata Italije protiv Atalante 1:0 (0:0).

Italijanski „fenjeraš“ je nastavio da produžuje neslavni rekord!

Ni iz 14. uzastopnog meča nije uspio da osvoji nijedan bod iako se u posljednjoj utakmici kola u Bergamu hrabro i čvrsto držao do 75. minuta kad je Brajan Kristante pogodio mrežu sa ivice kaznenog prostora.

Iako bilježi očajne rezultate, predsjednik Beneventa Oreste Vigorito prije susreta u Bergamu je istakao da njegovom timu nisu potrebna pojačanja u zimskom prelaznom roku.

"Ako nemate jasnu viziju na koga ćete potrošiti novac, onda je bolje da ga pošaljete u humanitarne svrhe u Afriku“, rekao je Vigorito.

U prvom dijelu susreta na stadionu „Azuri d'Italia“ u Bergamu nije viđen posebno lijep fudbal, stvorene su dvije šanse, po jedna na obje strane.

Najprije je zaprijetila Atalanta preko Andreasa Korneliusa, koji je u 15. minutu glavom šutirao iznad prečke poslije  centaršuta iz slobodnog udarca.

Uzvratio je „fenjeraš“ na sličan način u finišu prvog poluvremena, ali je golman Etrir Beriša odbranio udarac Samuel Armenterosa u sami lijevi ugao.

U nastavku su domaći fudbaleri nastavili da napadaju gol Alberta Brinjolija, ali je čuvar mreže Beneventa uspio da ostane nesavladan do 75. minuta i pogotka Kristantea.

Najbolju priliku u drugom dijelu, osim jedinog pogotka imao je Andrea Masijelo, koji je sa desetak metara šutirao pored desne stative.

Ipak, Atalanta je osvojila sva tri boda, a zaista zvuči nevjerovatno da je identičan tim prošle sedmice s pet komada častio Everton na "Gudisonu" (1:5) u Ligi Evrope, a danas na jedvite jade najgori tim Italije.