Kvalifikacije za SP 2019: Velšanke bolje od BiH

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Utakmica selekcija BiH i Velsa odigrana je u Trening centru FS BiH u Zenici.

Ženska fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Zenici poražena od Velsa u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj 2019. godine rezultatom 0:1.

Fudbalerke Bosne i Hercegovine u 13. minuti prijete šutem Lidije Kuliš, ali golman gostiju Laura O'Saliven brani. U 24. minuti pokušava i Marija Aleksić, ali bez uspjeha.

Na obje strane bilo je nekoliko povoljnih prilika za postizanje gola, ali niti jedna nije uspješno realizovana te se na odmor odlazi kod rezultata 0:0.

U drugom poluvremenu nakon pritiska gostujuće reprezentacije Kajli Grin sa 16 metara šalje loptu iza leđa Almine Hodžić, čime Vels dolazi do prednosti 0:1 u 58. minuti.

Najbolju priliku na utakmici fudbalerke BiH su imale u 83. minuti s "bijele tačke". Elis Grifits srušila je Lidiju Kuliš u svom šesnaestercu, Milena Nikolić je izvela kazneni udarac, koji je O'Salivan zaustavila.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika za bh. selekciju, ali bez uspjeha pa je susret BiH - Vels završen rezultatom 0:1.

Vels nakon četiri odigrane utakmice zauzima lidersku poziciju na tabeli Grupe 1 s 10 bodova. Druga je Engleska koja ima šest bodova iz dvije utakmice. BiH je ostala na tri osvojena boda iz isto toliko mečeva.

Rusija ima bod iz dva meča, dok reprezentativke Kazahstana nisu upisale bodove u tri odigrane utakmice.