Matić ne igra protiv Arsenala, a posle...

Žoze Murinjo objasnio je zbog čega je reprezentativca Srbije izveo iz igre već u 54. minutu utakmice u utorak.

Nemanja Matić zamenjen je početkom drugog poluvremena utakmice Votford - Mančester junajted (2:4) zbog povrede mišića, otkrio je menadžer "crvenih đavola" Žoze Murinjo.

Junajted je u tom trenutku vodio rezultatom 3:0, pa je u finišu došao u situaciju da grčevito brani gol prednosti.

Još nije poznato kakva je tačno priroda Matićeve povrede i koliko dugo bi mogao da odsustvuje sa terena, ali je gotovo izvesno da će u subotu propustiti derbi meč protiv Arsenala u Londonu.

"Matić je zamenjen zbog povrede mišića. Čim je sam tražio da izađe, sigurno nije nešto bezazleno", izjavio je Murinjo.

"Njegovim izlaskom ekipa je izgubila stabilnost, ali na kraju je glavno da smo osvojili tri boda", dodao je Portugalac.

Ostaje da se vidi kakvo rešenje će Murinjo smisliti za gostovanje na "Emirejtsu", jer se iz njegove izjave vidi da nije zadovoljan onim što je po ulasku sa klupe doneo Ander Erera.

Drugoplasirani Mančester junajted ima pet bodova manje od Mančester sitija, koji u sredu uveče dočekuje Sautempton, dok je Arsenal domaćin Hadersfildu i pobedom bi se približio Murinjovoj ekipi na četiri boda pred međusobni okršaj.

Matić je do utorka uveče odigrao svaki minut na 13 utakmica Premijer lige, što govori o tome koliko je značajan za ekipu.

Maksimalnom minutažom sada mogu da se pohvale trojica prvotimaca - David De Hea, Antonio Valensija i Romelu Lukaku, koji je posle sedam golova u prvih sedam kola, samo jednom zatresao mrežu u narednih sedam mečeva.