Barsa uz svećice oduvala Mursiju, bruka Sosijedada

Katalonci, iako bez većine glavnih igrača, rutinski odradili posao protiv Mursije u Kupu kralja.

Posle 3:0 u prvoj utakmici, Barselona je u revanšu šesnaestine finala Kupa kralja savladala Mursiju 5:0.

Istina, malo ko je mogao da veruje u iznenađenje petoplasiranog tima drugoligaškog ranga španskog fudbala baš na 118. rođendan slavnog katalonskog giganta. I to, na Kamp Nou pred 68.775 gledalaca.

Iako bez većine glavnih igrača, domaćin je rutinski odradio posao. Nije mnogo zapinjao u prvom poluvremenu, pa je viđen samo gol Paka Alkasara u 16. minutu i to - na asistenciju protivničkog igrača!

gol

Zanimljivo, Alkaseru je to bio drugi gol glavom ove sezone, po čemu je najuspešniji u timu Barselone.

Svesni da su navijači došli u slavljeničkom raspoloženju, fudbaleri Barselone su po povratku sa odmora dodali gas i "napunili" mrežu Mursije.

U 56. minutu Đerar Pike je pogodio za 2:0, u 60. Aleiš Vidal za 30, u 74. Denis Suarez za 4:0, a tačku je stavio Hose Arnaiz u 79.

Uz Barselonu, u osminu finala istovremeno se plasirala i Sevilja, koja je posle 3:0 bila još jednom ubedljiva protiv Kartagene - 4:0, dok je Real Sosijedad dozvolio sebi blamažu protiv trećeligaša - Ljeide.

Posle 1:0 u gostima i 2:0 u prvom poluvremenu revanša, klub iz San Sebastijana poražen je 2:3, pa će dalje Ljeida, trenutno 11. na tabeli Segunde B! Ne, samo to, klub je do večeras bio sedam utakmica bez pobede, a ovu mu je doneo Srbin Bojan Radulović Samouković.

Momak rođen u Španiji će 29. decembra da napuni 18 godina.