BUNDES: Nula koja nikom ne treba

Frajburg i HSV remizirali bez golova i propustili šansu da pobjedom povećaju šanse za opstanak u Bundesligi.

Poslije 13 odigranih kola HSV je bio na 15. poziciji sa 13 osvojenih bodova, a Frajburg na 16. mjestu, odnosno u zoni ispadanja sa dva boda manje.

Poslije premijernog meča 14. kola Bundeslige HSV je ostao na 15. mjestu, a Frajburg stepenicu niže, samo jedni i drugi imaju po bod više nego nakon prošlog kola.

Frajburg i HSV odigrali su u petak uveče 0:0 na Švarcvald stadionu, a iako su obje ekipe osvojile po bod i jedni i drugi propustili su šansu da stignu do važna tri boda u borbi za opstanak.

Bliži tome bili su domaći fudbaleri koji su propustili nekoliko dobrih prilika, a najbolju je imao Haberer u 50. minutu, ali njegov pokušaj ležeći na zemlji skrenuo u korner Papadopulos.

Četiri minuta kasnije zatresla se mreža, ali pogodak Ravea opravdano je poništen zbog ofsajda.

HSV jeste prekinuo seriju od pet poraza na gostovanjima, a Frajburg produžio niz nepobjedivosti u duelima sa gostima iz Hamburga na šest, ali teško da će neko od njih biti previše srećan, jer nijedan od ovih podataka ne uključuje riječ POBJEDA.