Grizman sa gol-linije za preokret Atletika

Peta uzastopna pobjeda "jorgandžija" nad Sosijedadom na domaćem terenu.

Atletiko Madrid nastavio je seriju pobjeda nad Sosijedadom kao domaćin, ali ovog puta je bilo teže nego bilo kog od prethodna četiri puta.

Gosti su u 29. minutu poveli iz opravdano dosuđenog penala, a tim "Čola" Simeonea propustio je mnogo dobrih šansi, pre svih Anhel Korea, pa se činilo da bi Sosijedad mogao da na novom stadionu Atletika prekine negativnu tradiciju sa "Visente Kalderona".

Međutim, Filipe Luis je u velikoj gužvi u kaznenom prostoru pronašao šupljinu i oštrim šutom izjednačio na 1:1, pa su crveno-bijeli u posljednjih 20-25 minuta krenuli na sve ili ništa.

Do vođstva su mogli i jedni i drugi, ali slavio je kvalitetniji i iskusniji tim. U 88. minutu je centrirao Koke, Saul je tukao glavom i uz srećan odbitak lobovao izvanrednog golmana Heronima Ruljija.

Lopta je išla ka donjem desnom uglu i možda bi Elustondo uspio da je izbije sa gol-linije, ali je brži bio Antoan Grizman.

Francuz je uklizao i zasluženo postigao tek peti pogodak u Primeri ove sezone, a treći u posljednja dva kola. Početkom drugog poluvremena je Grizman efektno zatresao Ruljijevu mrežu sa desetak metara, međutim, gol je poništen zbog ofsajda u kome se našlo nekoliko igrača Atletika.

Antoan Grizman, Atletiko Madrid - Sosijedad 2:1, Primera 2017

Vodeća Barselona sada bježi "jorgandžijama" šest bodova, na koliko može da priđe i Real ako u subotu uveče bude trijumfovao u Bilbau.