Real ostao na "minus osam"!

Atletik Bilbao u utakmici visokog ritma uspeo da izvuče remi, a u finišu je čak "jurio" pobedu posle isključenja Serhija Ramosa.

Atletik Bilbao - Real Madrid 0:0!

Branilac titule posle poraza u Đironi i remija sa Atletikom u gradskom derbiju, nije uspeo da pobedi ni na trećem uzastopnom gostovanju u domaćem prvenstvu.

Kristijano Ronaldo i Karim Benzema pogađali su stativu, ostalo je neiskorišćeno još nekoliko dobrih šansi, ali je i domaćin mogao da bar jednom zatrese mrežu, posebno u prvom poluvremenu, kada je najčešće pretio preko iskusnog centarfora Arica Aduriza.

Generalno "kraljevići" nisu imali naštimovane nišanske sprave, jer su samo četiri od 19 njihovih šuteva išli u okvir gola. U tim, retkim situacijama, veoma siguran bio je golman Kepa. Poslednju zapaženu intervenciju imao je šest minuta pre kraja kada je zaustavio udarac Ronalda.

Koji minut kasnije, Serhio Ramos je dobio drugi žuti karton, zbog navodnog udaranja laktom u skoku, pa je Realu sam finiš utakmice protekao u nastojanju da ne izgubi i taj jedan bod.

Ostalo je 0:0, prvi put od 1995. da su Madriđani na dva gostovanja zaredom u Primeri zabeležili takav rezultat, a to znači da je Barselona uprkos kiksu protiv Selte na "Nou Kampu" (2:2) zadržala osam bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Real u sledećem kolu dočekuje Sevilju, bez suspendovanih Ramosa i Karvahala, a onda odlazi u Ujedinjene Arapske Emirate, na FIFA Svetski kup klubova. Po povratku u Španiju sledi "El klasiko" u Barseloni 23. decembra...