Ajntraht nezgodan gost, osvojio i Berlin

Ajntraht iz Frankfurta potvrdio odličnu formu u gostima pobjedom 2:1 nad Hertom u Berlinu.

Ajntraht iz Frankfurta nakon 14. kola Bundeslige ima 22 boda, a od toga 15 je osvojio na strani.

Odličnu gostujuću formu ekipa Nike Kovača potvrdila je i u nedjelju pobjedom 2:1 nad Hertom, prvom nakon šest međusobnih duela u kojima je dva puta osjetila gorčinu poraza  i četiri puta izvukla bod.

Herta je povela u 15. minuut preko Selkea, ali nakon toga kontrolu su preuzeli fudbaleri Ajntrahta koji su u 26. minutu izjednačili poslije lijepe akcije iz kornera i pogotkom Volfa.

Potpuni preokret uslijedio je deset minuta prije kraja, nakon pogotka koji su slavili svi igrači Ajntrahta osim strijelca.

Kevin Prins Boateng nije oklijevao i poslao je loptu u mrežu, ali nije se radovao golu protiv kluba u kojem je ponikao.

Vedad Ibišević odigrao je 82 minute za domaće, dok je na drugoj strani Mijat Gaćinović odigrao cijeli meč za Ajntraht, dok je Luka Jović ušao u igru u sudijskoj nadoknadi.