Zaboravljeni Pandev zakucao Veronu

Golom veteran Gorana Pandeva ekipa Đenove savladala Veronu i ostavila ju iznad posljednjeplasiranog Beneventa. Udineze ubjedljivo na gostovanju Krotoneu.

“Derbi začelja” odigrali su Verona i Đenova na zatvaranju 15. kola Serije A, a na kraju su se radovali gosti koji su ostvarili minimalnu, ali vrijednu pobjedu kojom su se udaljili od samog dna tabele.

Nadala se Verona da poslije prvenstvene pobjede nad Sasuolom i eliminacije gradskog rivala, ekipe Kjeva u Kupu Italije može da nastavi pobjednički niz, ali je nakon gostovanja na Bentegodiju ostala na pretposljednjem mjestu na tabeli. Iza nje je samo već prežaljeni Benevento koji je osvojio jedan bod.

Đenova je pred ovaj duel imala samo bod više od Verone, ali i tradiciju koja kaže da nije poražena u posljednja četiri mela, a taj niz nastavljen je i u ponedjeljak uveče.

Tipični duel dve ekipe sa dna nije donio mnogo golova, pa ni šansi, a odlučen je u drugom minutu sudijske nadoknade kada je veteran Goran Pandev podsjetio na svoje davne partije u dresovima mnogo većih klubova.

Makedonac se odlično snašao nakon akcije njegove ekipe i lose reakcije odbrane Verone i poslao loptu u mrežu za svoj prvi gol ove sezone.

Pandev gol

Verona je tek u drugom poluvremenu zaigrala nešto ofanzivnije, trener Fabio Pekija ubacio je Moizesa Keana i zaigrao sa dva napadača, ali nije uspjela da stigne do izjednačenja.

U drugom meču odigranom u ponedjeljak uveče Udineze je odigralo svoju najbolju partiju u gostima još od 2013. godine. “Zebre” su tada na Meaci savladale Inter rezultatom 5:2, a ove večeri stradao je Krotone.

Čeh Jakub Jankto prvo je u finišu prvog dijela prekinuo post Udinezea od 242 minute, a potom u nastavku  svojim drugim golom povisio na 2:0, da bi Lazanja postavio konalnih 3:0.