Siti i dalje ide na SVE trofeje, Vardi tragičar!

Uzbudljiv meč Mančester sitija i Lestera u četvrtfinalu Liga kupa i velika radost Pepa Gvardiole.

Treće po značaju englesko fudbalsko takmičenje, Liga kup, ušlo je ove nedelje u četvrtfinalnu fazu. Prve utakmice aktuelne runde sponzorski nazvanog "Karabao kupa" odigrane su u utorak, na dva stadiona - u Londonu i Lesteru.

Arsenal je kod kuće pobedio Vest Hem 1:0, golom Danija Velbeka u 42. minutu, a mnogo uzbudljivije bilo je na "King Pauer" stadionu, gde je Mančester siti golom Bernarda Silve vodio do nadoknade vremena, u kojoj je Džejmi Vardi iz "sumnjivo" dosuđenog penala odveo utakmicu u produžetke - 1:1.

Čuveni centarfor ipak je na kraju bio tragičar.

Ni u dodatnih pola sata nije bilo golova, pa je pobednik odlučen penalima, izvedenim prema novom principu "ABBA". Serije su tekle ovako:

Fuks 1:0, Gundogan 1:1
Jaja Ture 1:2, Magvajer 2:2
Ibora 3:2, Enmeča 3:3
Žezus 3:4, Vardi PROMAŠAJ
Mahrez ODBRANA BRAVA!

Moćna ekipa Pepa Gvardiole odigrala je ovu utakmicu u "prošaranom" sastavu, pa je na golu bio Bravo, štoper je bio 20-godišnji Oluvatosin Adarabiojo, po levoj strani je igrao Ukrajinac Oleksandr Zinčenko, u veznom redu je bio 17-godišnji Filip Foden, a starter u ofanzivnoj liniji bio je Španac sa donje slike, Brahim Dijaz (1999. godište), uz strelca Bernarda Silvu i Gabrijela Žezusa.

Sa klupe su potom ušli igrač sredine terena Ajotomiva Dele Bašru (1999) i napadač Lukas Enmeča (1998), a njihova ne tako zvučna imena lako mogu da navedu na zaključak da Gvardioli večeras pobeda i nije bila toliko važna.

Ipak, ogromna radost čuvenog menadžera posle utakmice svima je najjasnije moguće stavila do znanja da su mu i ova utakmica i ovaj trofej i te kako važni!

Doduše, i Klod Pjuel je menjao sastav, pa je gol "lisica" branio Ben Hamer, a ne Kasper Šmajhel, a Vardi i Mahrez su ušli u igru sa klupe u drugom poluvremenu. Malo ko je očekivao da će upravo taj tandem "kumovati" porazu.

Čelsi - Bornmutg

Žreb za polufinale biće održan u sredu, a u tom delu takmičenja ekipe igraju dvomeče.