Sosijedad je mesec dana čekao ovakav meč...

Šest utakmica bez pobede sve do poslednjeg susreta u 2017. godini za Real Sosijedad koji je pred svojim navijačima "pokosio" Sevilju.

Trijumf Baskije nad Andaluzijom!

Real Sosijedad je u svom poslednjem meču u 2017. godini, i to pred svojom publikom, prekinuo katastrofalan niz od šest mečeva bez pobede savladavši visokokotiranu Sevilju (3:1).

Poveli su domaći golom štopera Injiga Martineza u 17. minutu, ali je do poluvremena odlični Visam Ben Jeder poravnao rezultat. Borbena Sevilja u nastavku meča nije delovala kao tim koji će napraviti potpuni preokret, pa je Zubeldija, nekoliko sekundi po ulasku u 76. minutu, iskoristio udarac Mikela Ojarzabala za drugo vođstvo svog tima.

Pokušao je Berizo ubacivanjem Mjuriela i Nolita u 81. minutu da stigne makar do boda, ali ubitačnom kontrom u 90. minutu Karlos Vela je potvrdio pobedu.

Trebalo bi da je to njegov poslednji gol za klub iz San Sebastijana pošto odlazi u MLS, gde će nastupati za ekipu Los Anđelesa, ali ne Galaksija, nego za novoformiran tim iz ovog grada.

U nešto ranijem terminu, fudbaleri Hetafea pobedili Las Palmasa 2:0, pošto je domaćin pitanje pobednika rešio za prvih 15 minuta meča. Kala u je u šestom minutu doveo domaću ekipu u vođstvo, da bi u 15. mrežu Las Palmasa zatresao i Amat Ndiaje Diediou.