Najbrži gol u Primeri ove sezone: 41 sekunda!

Eibar nastavio sjajnu seriju i dospeo u trku za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Alaves bolji od Malage u derbiju začelja.

Fudbaleri Eibara nalaze se u sjajnoj formi, a to su potvrdili i ovog četvrtka.

Na domaćem terenu savladali su Đironu 4:1 (2:0) i upisali petu pobedu u poslednjih šest kola Primere, uz remi.

Nova tri boda donela su klubu iz Baskije sedmo mesto, pa je sada izjednačen sa Viljarealom, koji se nalazi na poziciji koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, ali koji ima i utakmicu manje.

Domaći tim poveo je već u prvom minutu, preciznije posle samo 41 sekunde, kada je Takaši Inui lepim udarcem iskosa sa leve strane krunisao lošu reakciju odbrane Đirone. Bio je to najbrži gol ove sezone u Primeri.

eibar

Na 2:0 povisio je Brazilac Čarls u 10. minutu, snalažljivim udarcem glavom. Ponovo je asistent bio levi bek Eibara, Hose Anhel Valdes Dijas, popularniji kao Kote.

Gosti su u 26. minutu vratili neizvesnost lepim udarcem Davida Timora iz "slobodnjaka", ali je Japanac Inui u 54. ponovo duplirao vođstvo Eibara posle kontranapada i neoprezne reakcije defanzivaca Đirone, a u poslednjim trenucima utakmice, još jedan pad koncentracije odbrane gostiju kaznio je Đoan Džordan za konačnih 4:1.

Bila je ovo druga najubedljivija pobeda ove sezone u prvenstvu Španije za ekipu čiji gol je ponovo branio Marko Dmitrović, posle 5:0 protiv Betisa.