Đordi Amat pomogao Bilbau, prvi poraz Atletika!

Glupost veziste Betisa značajno doprinijela porazu zeleno-bijelih. Espanjol u 88. do pobjede protiv Atletika...

Od početka utakmice bilo je tenzije među igračima Betisa i Atletik Bilbaa, očekivano jer su se uoči 17. kola Primere oba tima nalazila bliže donjem nego gornjem dijelu tabele.

Upravo je nervoza i presudila da gosti iz Bilbaa dođu do pobjede 2:0 i važna tri boda.

U 35. minutu vezista Betisa Đordi Amat prvo je oborio Emerika Laporta prilikom centaršuta iz kornera za goste, što arbitar nije okarakterisao kao penal, ali je potom pokušao da šutne protivničkog igrača. Sve to vidio je sudija Huan Martinez i pokazao na bijelu tačku, sa koje je neumoljiv bio Raul Garsija.

betis

Iako brojčano slabiji, igrači Betisa uspjeli su da tokom drugog poluvremena zaprijete golu rivala, ali nisu imali dovoljno snage da dođu do izjednačenja, a u 85. minutu primili su i drugi gol.

De Markos je centrirao sa gol-aut linije, ali je Zuhar Fedal nespretno reagovao i savladao svog golmana.

Bilbau je ovo bila šesta utakmica u Primeri bez poraza (dvije pobjede i četiri remija), dok je Betis doživio treći poraz u posljednje četiri utakmice, uz pobjedu.

Atletiko Madrid doživio je prvi poraz ove sezone u Primeri. "Jorgandžije" su posustale u Barseloni, na gostovanju Espanjolu. Gol odluke postigao je Garsija u 88. minutu utakmice.