Siti nemilosrdan, Milivojević strijelac

Luka Milivojević strijelac za Kristal Palas, Mančester siti silovit protiv Bornmuta u 19. kolu Premijer lige.

Mančester siti nastavlja šampionski ples kroz Premijer ligu.

Izabranici Pepa Gvardiole su u 19. kolu upisali 18 pobjedu, rutinsku i laganu protiv Bornmuta - 4:0.

Ako je u prvom poluvremenu bilo neke neizvjesnosti, mada se Kun Aguero prvi put na utakmici upisao u 27. minutu, onda je u nastavku meča na terenu postojao samo jedan tim i on je postizao golove.

Sterling u 53, opet Aguero u 79. i Danilo u 85. minutu pobrinuli su se za ubjedljiv trijumf "građana" i "+14" u odnosu na Mančester junajted, koji će kraće vrijeme imati utakmicu manje, jer u večernjem terminu gostuje Lester sitiju.

Vest Hem je doživio poraz poslije dvije pobjede i remija od kada je ekipu preuzeo Dejvid Mojes. Junajted je u Londonu izgubio od Njukasla 3:2, kome je trijumf bio prvi još od 21. oktobra i utakmice sa Kristal Palasom na Sent Džejms parku.

Od tada su "svrake" čak osam puta izgubile i samo jednom remizirale.

Aleksandar Mitrović, za koga mediji na Ostrvu tvrde da će uskoro napustiti Njukasl, nije bio u postavi zbog povrede leđa.

Luka Milivojević bio je strijelac za Kristal Palas na gostovanju Svonsiju, ali pogodak Srbina iz penala u 59. minutu nije bio dovoljan za pobjedu.

Ranije su u derbiju Everton i Čelsi podijelili bodove 0:0.