2017. pripada Hariju Kejnu!

Napadač Totenhema po broju golova iza sebe ostavio Mesija, Ronalda, Kavanija, Levandovskog.... I čuvenog Alana Širera.

Hari Kejn je najbolji napadač 2017. godine!

Centarfor Totenhema je ovog utorka ostavio iza sebe Lionela Mesija, Kristijana Ronalda, Edinsona Kavanija, Roberta Levandovskog, ali i čuvenog Alana Širera.

Het-trikom protiv Sautemptona u prvoj utakmici 21. kola Premijer lige (5:2), 24-godišnji reprezentativac Engleske postao je fudbaler sa najviše postignutih golova za klub i reprezentaciju u ovoj kalendarskoj godini, a nadmašio je i rekord Alana Širera iz 1995. po broju premijerligaških golova za godinu dana. Novi rekord sada iznosi 39, tri više nego što ih je postigao nekadašnji napadač Blekburna, a potom i Njukasla.

Što se tiče svetske liste strelaca, Kejn je stigao do 57 golova u 52 utakmice tokom 2017. Lionel Mesi je u 64 utakmice postigao 54 gola, Kristijano Ronaldo je u 60 utakmica dao 53 pogotka, Edinson Kavani u 62 - 53, a Robert Levandovski u 55 mečeva - 53 gola.

Kejnu je ovo, takođe, drugi uzastopni het-trik.

Inače, Totenhem je sjajnom partijom "razbio" Sautempton na domaćem terenu - 5:2. "Pevci" su odigrali vrlo kvalitetan meč, dok ekipa našeg reprezentativca Dušana Tadića, koji je ušao u 63. minutu, a u 82. postigao gol, kao da je u London doputovala bez odbrambenih igrača.

Ovom pobedom, Totenhem je nastavio uspešan niz kada igra na "Boksing dej" - trnutno su neporaženi u 12 mečeva koje su igrali dan posle katoličkog Božića (devet pobeda, tri remija). Poslednji ih je u ovom terminu savladao Portsmut 2003 (2:0).

Pored Kejna, koji je pogađao u 22, 39. i 67. minutu, strelci su bili još Dele Ali u 49. i Jun-Ming Son u 51, dok su golove za goste dali Sofijan Bufal u 64. i Dušan Tadić u 82. minutu, lepim udarcem sa ivice kaznenog posle centaršuta iz kornera i slabe intervencije odbrane domaćih.