Veče u znaku Arsena i Aleksisa

Možete da ne volite Arsena Vengera, ali morate mu odati priznanje za ovaj statistički podatak.

Arsen Venger kao Aleks Ferguson, a uskoro i ispred njega!

Francuski trener u četvrtak uveče upisao je 810. premijerligašku utakmicu na klupi Arsenala, čime se izjednačio sa škotskim kolegom koji je vodio Mančester junajted.

A, fudbaleri "tobdžija" pobrinuli su se da njihov trener zadovolja napusti Selhurst park, stadion gradskog rivala Kristal Palasa. Arsenal je pobedio 3:2 u poslednjoj utakmici 20. kola Premijer lige.

Gosti su poveli u 25. minutu preko Mustafija, ali je zvanje junaka utakmice pripalo Aleksisu Sančezu. Čileanac je u 62. i 66. minutu demonstrirao odličnu tehniku i golovima vratio prednost svom timu, posle izjednačenja koje je doneo Taunsend u 49. minutu.

U finišu, Tomkins je uspeo samo da ublaži poraz domaćina koji je po prikazanoj igri, ipak, bio slabiji rival.