Za "Joju" nije klupa...

Sjajni Paolo Dibala vratio se u prvu postavu Juventusa i pokazao da nije zaboravio davati golove.

Imao je Juventus mnogo problema prethodnih sezona u gradu Romea i Julije, jer na četiri posljednja gostovanja nije uspio da savlada Veronu. Večeras ne.

Slavio je 3:1, u posljednjem meču Serije A u 2017. godini, a junak susreta na "Bentegodiju" bio je povratnik u startnu postavu "bjankonera" Paolo Dibala.

HELAS VERONA - JUVENTUS 1:3 (0:1)

U timu Masimilijana Alegrija nije bilo povrijeđenog Miralema Pjanića i njegovo odsustvo dalo se primijetiti u prvom poluvremenu, kada je poprilično "škripalo" u veznom redu "Stare dame". Ipak, u nastavku je sve došlo na svoje mjesto, ponajviše zahvaljujući sjajnom Argentincu.

REKORD

Juventus je postigao pogodak na 23. uzastopnom gostovanju u Seriji A, što je novi rekord lige.

Iako se već u šestom minutu zatresla mreža domaćina, Verona nije bila u podređenom položaju u odnosu na aktuelnog šampiona Italije.

Gonzalo Iguain na otvaranju susreta raspalio je po lopti, pogodio stativu, ali je na nju natrčao Blez Matuidi i pospremio "odbijanac" u gol.

...
Izvor: Dailymotion

Poprilično ofanzivno, bez respekta, igrali su igrači Verone, prije, ali i poslije primljenog gola.

Gosti su bili blizu drugog pogotka pet minuta prije odlaska na odmor. Sjajnom intervencijom svog gol spasio je čuvar mreže Verone Nikolas, nakon udarca raspoloženog Iguaina.

Igrali su "Grci" ofanzivno i u nastavku.

Vrebali su svoje prilike, a nagrada je stigla u 59. minutu. Na loš način rastali su se Juventus i Martin Kaseres, a Urugvajac se osvetio na najbolji mogući način.

Preciznim udarcem sa 20-ak metara savladao je Vojčeka Šćesnog. I znao je da proslavi pogodak.

...

U 72. minutu Juventus je vratio vođstvo.

Popularni "Joja", koji je konačno počeo meč od prvog minuta, ispratio je dodavanje Stefana Lihtštajnera i postigao 13. gol u sezoni. I to prvi još od 19. novembra!

...

Sjajni Argentinac samo pet minuta kasnije kao da je poručio Alegriju da klupa nije za njega. Sjajnim driblingom oslobodio se protivnika i zapečatio sudbinu domaćina svojim drugim golom.

...

Dibala je večeras postigao dva gola desnom nogom, koliko u cijeloj dosadašnjoj karijeri u Seriji A!

Zanimljivo, Dibala je bio strijelac na četiri posljednja meča protiv Verone.

Pobjedom u Veroni, Juventus je nastavio da "diše za vrat" Napoliju, koji je još u petak slavio minimalan trijumf protiv Krotonea.

Napolitanci su jesenji šampioni sa 48 bodova, a bod manje ima šestostruki uzastopni osvajač "skudeta".