Starčević: Dobar pokazatelj za dalji rad

Autori mondo.ba Autori Goran Arbutina

Trener Krupe zadovoljan prikazanim u remiju protiv Krškog (0:0), ali tužan što njegova ekipa nije uspjela da iskoristi inicijativu i nekoliko dobrih prilika.

Slobodan Starčević nakon remija Krupa Krško 0:0 Dobar pokazatelj za dalji rad Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

U drugom pripremnom meču u Umagu, fudbaleri Krupe uprkos nekoliko dobrih prilika, nisu uspjeli da savladaju Krško.

Tim Slobodana Starčevića remizirao je 0:0, ali strateg Krupljana zadovoljan je prikazanim. Ističe žal što njegova ekipa nije uspjela da materijalizuje prilike iz inicijative koju je imala, prije svega u drugom poluvremenu.

"Odigrali smo protiv jedne disciplinovane, odgovorne, na trenutke i preagresivne ekipe kvalitetnu utakmicu, u kojoj smo pokušali strpljivom igrom doći do pogodaka i pobjede. U prvom poluvremenu se igralo između dva šesnaesterca bez nekih izglednih šansi. U nastavku, kako je agresivnost stišavala i mi smo sve češće dolazili do šansi i udaraca po golu protivnika. Treba istaći dva odlična šuta Milanovića, po jedan Nikodijevića i Ševarike. Tako da je drugo poluvrijeme proteklo u našoj inicijativi, ali bez golova. Ovo nam je dobar pokazatelj za dalji rad. Sutra odmaramo, a onda nastavljamo u nedjelju", poručio je Starčević za MONDO iz Istre.

Krupa je do sada na Jadranskom primorju odigrala dva susreta, a četa iz Krupe na Vrbasu za 180 minuta nije primila nijedan gol. Prije današnjeg meča, odigran je susret protiv Domžala, u kojem je Starčevićev tim zabilježio minimalan trijumf.