Sjajan derbi Valensije, ali u senci sudije

"Slepi miševi" prekinuli negativan niz, međutim, velike zasluge za to pripadaju sudiji Davidu Himenezu.

Valensija je ponovo na trećem mestu Primere, pošto je pobedom u gradskom derbiju protiv Levantea prekinula niz od tri uzastopna prvenstvena poraza, ali iako rezultat 3:1 nagoveštava da je domaćin bio siguran ove nedelje u 23. kolu, nije baš tako...

Veliku pomoć domaći fudbaleri imali su od sudije Davida Himeneza, koji je prvo poništio pogodak Kokeu za vođstvo Levantea 2:1, a zatim i dosudio penal nad Zazom koji su "slepi miševi" pretvorili u gol za 3:1, iako se pre čini da je mogao da svira faul u napadu.

Pogrešnim odlukama, arbitar je bacio senku na inače odličnu utakmicu.

Saša Lukić je igrao za Levante do 73. minuta, dok je Nemanja Maksimović dobio priliku da nastupi za Valensiju tek u nadoknadi.

Veći deo navijača na Mestalji radovao se u 17. minutu, kada je Valensija povela preko Santija Mine, ali i pre nego što je publika posedala, gosti su stigli do izjednačenja. Nepun minut kasnije, Serhio Postigo je uhvatio lep volej za 1:1. Oba pogotka postignuti su posle kornera.

Iako nije manjkalo uzbuđenja i šansi, mreža se ponovo zatresla tek u 64. minutu. Koke je ostao sam posle još jednog kornera i udarcem glavom matirao golmana Valensije, Neta. Pogodak je, ipak, poništen zbog navodnog fuala gostujućeg defanzivca, iako je usporeni snimak pokazao da je, zapravo, došlo do međusobnog guranja dvojice igrača domaćeg tima.

Opet nepun minut kasnije - gol na suprotnoj strani. Ovaj put u mreži Levantea. Posle lepog solo-prodora i snažnog udarca Solera, na odbijenu loptu natrčao je Lusijano Vijeto.

Konačnih 3:1, kao što smo pomenuli iz diskutabilno dosuđenog penala, postavio je Dani Pareho u 89. minutu.

Imaće šta narednih dana da zameraju iz Levantea na račun suđenja...