Barsini laki golovi, ali teška pobeda

Marko Dmitrović odličan na golu Eibara, ali nije imao rešenja za dve sjajne akcije gostiju.

Nastavila je Barselona put ka tituli u Primeri, ali nije joj bilo lako da dođe do tri boda protiv Eibara u gostima.

Pogodak Luisa Suareza u 16. minutu, posle sjajnog dodavanja Lea Mesija, značajno je olakšao posao, međutim, imao je i domaćin šta da pokaže u ovom meču. Često su napadali igrači Eibara, pretio je Japanac Takaši Inui, a sigurnost dobrim odbranama ulivao Marko Dmitrović.

Srpski golman, ipak, nije mogao dva puta da zaustavi šuteve gostiju u 88. minutu. Odbranio je pokušaj Mesija, ali je Alba natrčao na odbijenu loptu i postavio konačan rezultat - 2:0.

Ovom pobedom, Katalonci su izjednačili rekord iz sezone 2010/11. u kojoj, takođe, nisu bili poraženi u Primeri 31 uzastopnu utakmicu!

Pritisak je sada ponovo na fudbalerima drugoplasiranog Atletiko Madrida, koji će u nedelju protiv Atletik Bilbaa na domaćem terenu probati da smanje zaostatak na sedam bodova.