Saša Lukić pomogao Sosijedadu da krene

Mladi reprezentativac Srbije napravio penal posle kojeg domaćin nije imao nameru da stane.

Agonija Levantea nastavljena je i u 24. kolu Primere.

Klub iz Valensije odigrao je 12. uzastopnu utakmicu u prvenstvu Španije u kojoj nije uspeo da pobedi.

Real Sosijedad je odličnim izdanjem došao do tri boda, postigavši tri gola - 3:0 (2:0).

Domaćin je poveo već u 10. minutu, golom Ćabija Prieta iz penala koji je skrivio Saša Lukić. Mladi reprezentativac Srbije naivno je vukao za dres Imaona Agiričea prilikom kornera, dok je arbitar Santjago Latre stajao je u blizini i imao dobar uvid u situaciju.

Prilikom šuta sa 11 metara kapiten Sosijedada se povredio i morao da bude zamenjen, ali to nije uticalo na dalju partiju njegovih saigrača. Domaćin je bio mnogo konkretniji, pa je do odlaska na odmor duplirao prednost. U 38. minutu Huanmi je samo spustio loptu u mrežu spoljnim delom kopačke, posle odličnog prodora i centaršuta Kanalesa, koji je u igru ušao umesto Prieta.

Po povratku sa odmora, uz asistenciju, Kanales je upisao i gol kraj svog imena. Sjano je "promešao" odbranu Levantea u 55. minutu.

Real Sosijedad je ovom pobedom napravio lep pomak ka sredini tabele, dok će navijači Levantea nastaviti da strepe za opstanak svog tima u Primeri.