Sarajke u Ligi šampiona!

Fudbalerke SFK 2000 ostvarile perfektan učinak u kvalifikacijama, te izborile plasman među 32 najbolje ekipe Evrope.

Fudbalerke SFK 2000 iz Sarajeva igraće u šesnaestini finala Lige šampiona.

Za razliku od prošle godine, kada su bile treće u grupi, izabranice Samire Hurem odigrale su sada odlično u kvalifikacijama, zabilježile sve tri pobjede, te superiorno osvojile prvo mjesto u grupi 8.

U posljednjem meču, koji je odigran danas u Trening centru Fudbalskog saveza BiH, "bordo dame" savladale su estonski Parnu rezultatom 2:1, iako su gubile 0:1.

Već u devetom minutu gošće su šokirale, kada je gol postigla Anastasija Ščerbačenija, ali već do isteka prvog poluvremena Sarajke su uspjele da preokrenu rezultat u svoju korist. Prvo je u 26. minutu Jasna Đoković izjednačila na 1:1, da bi samo četiri minuta kasnije Aida Hadžić postigla gol za potpuni preokret.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, domaće fudbalerke sačuvale su prednost, te tako sa maksimalnih devet bodova osigrale prvu poziciju i plasman među 32 najbolje ekipe Evrope.

Podsjetimo, u prva dva meča kvalifikacija, šampionke BiH slavile su identičnim rezultatom 5:0 protiv albanske Vlaznije i Agariste iz Moldavije, tako da su kvalifikacije okončale sa sjajnom gol razlikom 12:1.

Žrijeb šesnaestine finala biće obavljen 17. avgusta. Prve utakmice na programu su 12. i 13. septembra, a revanši 14 dana kasnije.