Arsenal ne staje - osvojen i Lisabon!

Tim Unai Emerija ostvario 11. uzastopni trijumf u svim takmičenjima. Milan se ovog puta nije izvukao na "San Siru". Munas Dabur nastavio da rešeta za Salcburg.

Prošlo je 11 godina od kada je Arsenal poslednji put "vezao" 12 pobeda u svim takmičenjima i ove jeseni bi moglo da se više ne govori o tom nizu ekipe Arsena Vengera. Sada su u prvom planu igrači Unai Emerija, koji prethodnih meseci u istim dresovima pokazuju Engleskoj i Evropi novi, osveženi i ponovo snažni Arsenal.

Taj, probuđeni tim iz Londona ostvario je ovog četvrtka i treći trijumf u Ligi Evrope, a 11. uzastopni u svim takmičenjima. To je učinio u Lisabonu, na stadionu "Žoze Alvalade":

SPORTING - ARSENAL 0:1 (0:0)

"Dubinska" lopta iz sredine terena, asistencija Pjera Emerika Obamejanga i loša reakcija štopera domaćih Sebastijana Koatesa bili su dovoljni da Dani Velbek u 77. minutu prihvati loptu u opasnoj zoni, istrči pred Renana Ribeira i da postavi konačnih 0:1.

Srpski internacionalci Radosav Petrović i Nemanja Gudelj bili su starteri među domaćima i nisu uspeli da spreče poraz "lavova", koji su ostali na drugom mestu tabele, sa tri boda manje od engleskog tima i sa i dalje realnim šansama da se plasiraju u nokaut fazu.

Šansu da ostvari 12. "vezani" trijumf i da se izjednači sa generacijom iz 2007. godine Arsenal će imati u nedelju, na gostovanju Kristal Palasu.

Sa istim brojem bodova (šest) večerašnji meč napustili su i fudbaleri Milana, koji ovog četvrtka nisu uspeli ono što im je pošlo za rukom protiv Olimpijakosa, kada su sprečili da Pirejci trijumfuju na "San Siru".

U duelu protiv Betisa na istom mestu, tim Đenara Gatuza nije uputio nijedan udarac u mrežu španskog tima do poluvremena. Ekipa iz Sevilje do tada je postigla jedan gol, a nedugo posle pauze još jedan, dovoljan za trijumf:

MILAN - BETIS 1:2 (0:1)

Udarac Paragvajca Arnalda Sanabrije iz peterca u 30. minutu "načeo" je nekadašnjeg šampiona Evrope, a nedostižnu razliku Špancima je doneo Argentinac Lo Selso, deset minuta posle poluvremena.

Pozajmljeni kreator igre Pari Sen Žermena namestio se za udarac sa oko 20 metara, naciljao gornji levi ugao i pogodio tako tačno da Đanluiđi Donaruma nije mogao ni da dodirne loptu, a kamoli da spreči gol. "Roso-neri" su odgovorili pogotkom odličnog Patrika Kutronea (20), ali njegov sedmi pogodak u Evropi nije bio dovoljan da spreči trijumf Betisa, lidera tabele Grupe F.

Za razliku od San Sira, domaći navijači uživali su u Salcburgu, gde je centarfor Munas Dabur još jednom pokazao da je u sjajnoj formi i da bi bilo iznenađenje ako uskoro ne ode u neki veći klub.

U duelu protiv Rozenborga, on je postigao svoj peti gol u Ligi Evrope ove sezone i zadržao se na vrhu liste strelaca. Njegovi hici glavom (u 34. minutu) i iz penala (u 59. minutu) počeli su i zaokružili lepo veče Red Bula, koje je ulepšao mladi Hanes Vulf (1999. godište), "biciklom" na levoj strani kaznenog prostora i preciznim udarcem u 53. minutu.

SALCBURG - SELTIK 3:0 (1:0)

Red Bul je tako sačuvao perfektan skor u Ligi Evrope posle prvog kruga, ispred "bratskog" Lajpciga, koji je večeras takođe bio uspešan u meču protiv Seltika (2:0).