Niko ih ne motiviše, ali tu je "Alijanc Arena"!

Zvižduci fudbalerima Bajerna nakon slabih 45 minuta u Minhenu. U nastavku dosta motivisaniji puleni Nike Kovača.

Bajern je vezao sedmu pobjedu u nizu. Rekord karijere za Niku Kovača.

Ali, trenera Bavaraca može da zabrine dosta slaba predstava u prvom dijelu nakon koje je publika zvižducima ispratila njegov tim u svlačionicu.

A, to je u nastavku susreta itekako motivisalo zvijezde giganta iz Minhena koje su prednost vodeće Borusije ponovo svele na šest bodova.

BAJERN - ŠTUTGART 4:1 (1:1)

Domaćini su na prepunoj "Alijanc Areni" do vođstva došli nakon samo pet minuta igre kada je Tijago Alkantara udarcem sa ivice šesnaesterca zakucao loptu iza Rona-Roberta Zilera.

Publika osokoljena sjajnim i odlučnim početkom meča je svoj tim još više "gurala" naprijed. Ali, Bajern nije mogao više od jalove inicijative.

Fudbaleri Bajerna su u prvom poluvremenu skrivili osam prekršaja, najviše ove sezone, a uputili su sedam udaraca na gol.

Štutgart je na prošlom gostovanju u Minhenu pokvario šampionsku žurku odlučivši se na postavu sa brzim igračima u napadu koji su napadali prazan prostor iza visoko postavljene odbrane Bajerna. To je i te kako upalilo jer su slavili sa visokih 4:1.

Za sličnu taktiku su se odlučili i danas i nisu pogriješili. Barem u prvom dijelu.

U postavi bez Maria Gomeza je blistao Anastasios Donis. Grk je odlično prihvatio dugu loptu Kristijana Gentnera, sručio se prema šesnaestercu i sa 25 metara poslao loptu u gornji desni ugao - toliko precizno da ni golman kakav je Manuel Nojer nije imao nikakvu šansu.

Do kraja prvog dijela oba tima su imala izgledne šanse za dolazak u vođstvo, ali se rezultat nije mijenjao. Ali, zato jeste raspoloženje na "Alijanc Areni" koja je zvižducima ispratila pulene Nike Kovača u svlačionicu.

Štutgart je na 19 utakmica u Bundesligi postigao 15 golova, a primio 42.

A, oni su shvatili poruku.

Nakon samo deset minuta u nastavku vođstvo i mir na proključalim tribinama vratio je kapiten gostiju.

Serž Gnabri je snažno šutirao sa ivce šesnaesterca, a Gentner je prizeman udarac skrenuo u sopstvenu mrežu.

Deset minuta kasnije Robert Levandovski je oboren u kaznenom prostoru, ali sa bijele tačke pogađa stativu.

Gosti su držali aktivan rezultat ali ih je u posljednjih dvadeset minuta "izdala" odbrana. Druga najgora u ligi.

Ziler je u 71. minutu pogrešno procijenio let lopte nakon centaršuta Džošue Kimiha, a to je iskoristio Leon Gorecka koji je udarcem glavom pogodio praznu mrežu da bi Levandovski u 85. postavio rezultatski ubjedljivih 4:1.