"Švabe" neće pa neće

Štutgart u duelu sa Frajburgom gubio, preokrenuo, a onda ostao bez dva boda u četvrtom minutu nadoknade.

Fudbaleri Štutgarta bili su na pragu da zabilježe prvi trijumf u 2019. godini, ali im je Frajburg "otkinuo" dva boda u posljednjem napadu na utakmici, tačnije u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Iako su na poluvremenu pred svojim navijačima gubili, uspjeli su u nastavku postići dva gola i činilo se da će "švabe" konačno doći do slavlja, prvog poslije četiri uzastopna poraza.

Ali, tako nije mislio Florijan Niderlehner. Ušao je u igru u 84. minutu, a onda nakon deset minuta pogodio za konačnih 2:2.

Gosti su poveli u ranoj fazi utakmice, kada se za "hladan tuš" za domaće navijače pobrinuo Janik Haberer, već u četvrtom minutu.

Frajburg je sačuvao prednost sve do 74. minuta, kada je nekadašnji igrač Liverpula i Atletiko Madrida Emilijano Insua pogodio za izjednačenje.

Raspala se odbrana Frajburga nakon prvog primljenog gola, pa je devet minuta kasnije Danijel Didavi pronašao "rupu" u gostujućoj odbrani, za potpuni preokret 2:1.

Prekaljeni as Mario Gomez u nastavka je ušao u igru, ali nije završio meč. Minut prije kraja, zbog drugog žutog kartona, morao je u svlačionicu.

Igrača više Frajburg je iskoristio u dodatnom vremenu i preko Niderlehnera došao do vrijednog boda u borbi za opstanak, a Štutgart ostavio na poziciji koja na kraju sezone vodi u baraž za opstanak u Bundesligi.