Kostić i Jović vode Ajntraht u Ligu šampiona!

Srpski reprezentativci Filip Kostić i Luka Jović najzaslužniji su za novu pobjedu Ajntrahta i plasman na četvrtu poziciju na tabeli Bundeslige.

Ajntraht je nastavio seriju fantastičnih rezultata i još je bez poraza u 2019. godini u takmičarskim utakmicama!

"Orlovi" iz Frankfurta su upisali petu uzastopnu pobjedu u Bundesligi i produžili seriju na čak 14 mečeva bez poraza u svim takmičenjima.

AJNTRAHT - ŠTUTGART 3:0 (1:0)

Ponovo su heroji ekipe Adija Hitera bili reprezentativci Srbije Filip Kostić i Luka Jović!

Kostić je postigao dva gola u 45+1. i 64. minutu i praktično je osigurao 14. trijumf ove sezone za tim iz Frankfurta, a "šlag na tortu" za plasman na četvrto mjesto na tabeli koje vodi u Ligu šampiona, stavio je Jović u 84. minutu svojim 16. pogotkom ove sezone!

U posljednjih pet mečeva u šampionatu Njemačke, Kostić je bio uključen u čak sedam golova Ajntrahta - postigao je četiri pogotka i zabilježio tri asistencije, što je drugi najbolji pojedinačni učinak poslije Maksa Kruzea iz Verdera (10).

Mijata Gaćinovića, trećeg srpskog reprezentativca, nije bilo u sastavu Ajntrahta zbog povrede koju je zaradio u dresu "orlova" u kvalifikacijama za EURO 2020 protiv Portugala (1:1).

Prvi golgeter tima iz Frankfurta Luka Jović već se u drugom minutu našao u šansi nakon greške posljednje linije Štutgarta, ali je u posljednji trenutak izblokiran od Marka-Olivera Kemfa, koji je potom nekoliko minuta kasnije mogao da se upiše u strijelce na drugoj strani.

Ispratio je defanzivac Štutgarta centaršut i praktično savladao golmana Kevina Trapa, međutim, prečka je spasila Ajntraht.

Drugom reprezentativcu Srbije Filip Kostiću je potom u 23. minutu u mat poziciji "ukrao" loptu golman gostiju Ron-Robert Ciler, koji je bio junak i nekoliko minuta kasnije, nakon što je najprije odbranio udarac Joviću, a u nastavku akcije i šut Sebastianu Rodeu.

Međutim, ništa nije mogao golman "švaba" u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena nakon što je srpski napadač Luka Jović probao da šutira sa nekih 20-ak metara, a od bloka se lopta odbila do Kostića, koji je iskosa sa lijeve strane smjestio pod prečku - 1:0.

Trrener gostiju sa "Gotlib Dajmlera" Markus Vajncirl je želio da u posljednjih pola sata "gurne u vatru" iskusnog napadača Marija Gomeza, ali se predomislio nakon sjajne akcije i novog pogotka domaćina u 64. minutu.

I u prvom susretu sa Štutgartom ove sezone, Ajntraht je slavio identičnim rezultatom 0:3.

Hrvatski napadač Ante Rebić uočio je i uposlio Kostića u punom trku, a srpski fudbaler je majstorski plasirao u CIlerovu mrežu - 2:0.

Gomez je ipak ušao u posljednjih 10-ak minuta, međutim, u nedjelju ništa nije moglo da spriječi 17. poraz Štutgarta, koji je ostao u opasnoj zoni.

Do kraja je još Ajntraht postigao još jedan gol nakon akcije Denija da Koste, koji je asistirao Luki Joviću za konačnih 3:0.

Interesantno, Jović, Rebić i Sebastijan Aler su bili uključeni u čak 46 od posljednja 54 gola Ajntrahta, što iznosi čak 85 procenata.