Hetafe blizu Lige šampiona, het-trik Benzeme

U derbiju 33. kola Primere Hetafe "demilirao" Sevilju na svom terenu i pretekao je na četvrtom mestu. Real pobedio Atletrik 3:0, sva tri gola postigao Karim Benzema.

Da se danas završava sezona u Primeri, Hetafe bi bio taj koji bi uz Barselonu, Atletiko i Real Madrid igrao u Ligi šampiona. Sevilja bi ostala bez plasmana u elitno UEFA takmičenje…

Tim iz Andaluzije doživeo je pravi rezultatski potop u predgrađu Madrida, jer je Hetafe, možda i u meču odluke za četvrto mesto, pobedio 3:0.

Publika na stadionu "Alfonso Perez" mogla je da uživa u igri domaćeg tima, koja je u presudnim momentima bila skoro pa savršena, o čemu svedoči i rezultat. Hetafe sada ima 54 boda, dva više od Sevilje i pet od Valensije, koja ima meč manje.

Strelci za Hetafe bili su Haime Mata u 35 i Horhe Molina u sudijskoj nadoknadi iz penala i u 53. minutu. Jedanaestercu za domaćina prethodio je crveni karton za Eskudera. On je već imao žuti karton kada se u svom kaznenom prostoru poslužio rukom, što nije promaklo glavnom sudiji.

Snage su izjednačene u 71. minutu, jer je Dakonam dobio direktan crveni.

Karim Benzema bio je baš raspoložen i posle četiri godine postigao novi het-trik u dresu Reala. Madriđani su na svom stadionu pobedili Atletikl Bilbao 3:0, a sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Benzema je mrežu rivala načeo u 47. minutu, seriju je nastavio u 76, a završio je u sudijskoj nadoknadi.