Milanova nada živi!

Ekipa Siniše Mihajlovića pružila je žestok otpor na "San Siru", ali nije uspjela da izbjegne poraz.

Milan je, nakon kompletiranog 35. kola Serije A, udaljen samo tri boda od Atalante, odnosno pozicije broj četiri, koja je garant Lige šampiona.

Tim Đenara Gatuza, koji je sredinom prvog poluvremena ušao u verbalni sukob sa Timueom Bakajokom, slavio je na "San Siru" protiv Bolonje 2:1 (1:0), iako je ekipa Siniše Mihajlovića pružila žestok otpor i bila "u igri" do posljednjeg sudijskog zvižduka.

U trenutku kada je Bolonja bila opasnija, imala nekoliko šansi za vođstvo, čak postigla i gol preko Rodriga Palasija, koji je poništen zbog "milimetarskog ofsajda", gol je pao na suprotnoj strani.

Suso je nakon karakterističnog prodora šutirao "ljevicom" sa ruba šesnaesterca i prevario Lukaša Skorupskog za 1:0. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Kada je Fabio Borini u 67. minutu povisio na 2:0, činilo se da će "rosoneri" rutinski meč privesti kraju. Ipak, nije bilo tako.

Uspjela je Bolonja dvadesetak minuta prije kraja da se vrati i prepolovi zaostatak, kada je mrežu domaćih zatresao "rezervista" Matija Destro.

Lukas Paketa je isključen 15 minuta prije kraja, ali gosti nisu uspjeli da izjednače u periodu u kojem su imali igrača više. A imali su priliku za to.

Najbolju od njih u gol nije uspio da pretvori Erik Pulgar, u posljednjim trenucima regularnog dijela meča. U nadoknadi je pokušao i Simone Edera, ali promjene rezultata nije bilo.

I Bolonja je susret završila sa desetoricom, jer je Nikola Sansone u petom minutu dodatnog vremena zaradio drugi žuti karton.

Mihajlovićev tim biće oslabljen u narednim duelima, jer je zbog prigovora po završetku meča crveni karton dobio i Danilo.