Crvena zvezda zreb Liga sampiona 1. kolo potencijalni rivali Ferencvaros Kluz Suduva.html

  • Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Fudbal

Skraćen spisak rivala Zvezde za žreb LŠ!

Autor mondo.rs
Autor mondo.rs

Tu su rumunski i mađarski šampion već na startu kvalifikacija...

Izvor: Harold Cunningham/Getty Images/Guliver

UEFA je skratila spisak potencijalnih učesnika Crvene zvezde pred sutrašnji žreb 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, za sezonu 2019/20!

Crvena zvezda je povlašćena u prvoj rundi takmičenja, ali nije prošla najbolje pošto je u svojoj podgrupi dobila šampione Mađarske i Rumunije, dok su preostali mogući protivnici iz Estonije, Litvanije i Jermenije.

Tačnije, ovo su rivali koje Zvezda može da "izvuče" na žrebu: Suduva (Litvanija), Kluž (Rumunija), Ferencvaroš (Mađarska), Nome Kalju (Estonija) i Ararat (Jermenija).

Zanimljivo je da je Zvezda prošle godine igrala sa Suduvom u 2. kolu kvalifikacija, a šampion Litvanije ima najveći koeficijent (4.250) od svih nepovlašćenih ekipa na sutrašnjem žrebu, dok Ararat ima drugi najslabiji (1.050)

Žreb je zakazan za utorak od 12.00, a prema rasporedu koji UEFA praktikuje istog dana biće izvučeni i parovi 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, u kom će Crvena zvezda takođe imati povlašćen status, a ranije smo pisali već o timovima s kojima može da se sretne u toj fazi takmičenja.


Utakmice 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraju se 9. i 10. jula, dok su revanši zakazani za 16. i 17. jul.


PRVA PODGRUPA

povlašćeni: Astana, Ludogorec, Crvena zvezda, Škendija i AIK.
nepovlašćeni: Suduva, Kluž, Ferencvaroš, Nome Kalju i Ararat.

DRUGA PODRGUPA

povlašćeni: Seltik, Karabag, Šerif, Didelanž i Slovan.
nepovlašćeni: Valeta, Sarajevo, Sutjeska, Partizani i Saburtalo.

TREĆA PODGRUPA

povlašćeni: Bate Borisov, Maribor, Rozenborg, Helsinki, Dandalk i Nju Sejnts.
nepovlašćeni: Pjast, Valur, Linild, Toršavn, Riga i pobednik preliminarne runde kvalifikacija.

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC

loader