PORAZ: Partizan bolji, Olimpija pobedila

Crno-beli doživeli poraz u kontrolnoj utakmici protiv Olimpije iz Ljubljanje.

Partizan je bio neuporedivo bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali ne toliko i u drugom delu igre, kada je Olimpija postigla gol iz penala i stigla do trijumfa – 1:0 (0:0).

Da su Ognjen Ožegović (dve) i Sejduba Suma iskoristili kolosalne prilike koje su imali u prvom delu meča, Partizan ne bi doživeo drugi poraz tokom letnjih priprema, a prvi od dolaska u Sloveniju.

Utakmica na stadionu "Stožice" u glavnom gradu Slovenije protekla je u znaku debija pojačanja iz Rome Umara Sadika i povratnika iz Španije Rajka Brežančića. Njih dvojica dobili su priliku u drugom poluvremenu.

Olimpija je do pobede stigla u 77. minutu, a da praktično nije stvorila ozbiljnu priliku. Start Milosavljevića nad napadačem Olimpije u svom kaznenom prostoru sudija Obrenović je okarakterisao kao prekršaj.

Endri Čekići je bio siguran egzekutor.

Partizan tokom priprema na Pohorju čekaju još dve provere - protiv
Bordoa 10. jula u austrijskom Klagenfurtu i tri dana kasnije protiv mađarskog Pakšija.

Olimpija - Partizan 1:0

PARTIZAN: Stojković - Miletić, S. Pavlović, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Šćekić, Tošić, Suma - Ivanović, Ožegović.

Klupa: Kljajić, Dinga, Marković, Smiljanić, Pešukić, Milosavljević, Lutovac, Lazar Pavlović, Filip Stevanović, Šehović, Brežančić, Sadik

OLIMPIJA: Nejc, Baganak, Boaći, Šme, Tomić, Putničanin, Savić, Suljić, Jurčević, Brkić, Kidrič.

KRAJ:

Olimpija je povela u 77. minutu, a da praktično nije stvorila ozbiljnu priliku. Start Milosavljevića nad napadačem Olimpije u svom kaznenom prostoru sudija Obrenović je okarakterisao kao prekršaj. Čekići je bio siguran egzekutor.

- Ušao je i Rajko Brežančić umesto Slobodana Uroševića.

- Umar Sadik debituje za Partizan, ušao je umesto Ognjena Ožegovića. Olimpija je imala priliku u 47. minutu. To je prvi udarac ka golu "parnog valjka" od početka utakmice.

Posle 45 minuta nema golova, Partrizan je dosta bolji bio u prvom poluvremnu, a sjajne šanse su propustili Ožegović (dve) i Suma.

- Neverovatno je šta igrači Partizana promašuju, golman Nejc je u 33. minutu skinuo zicer Sumi!

Grobari bodre Partizan, Brežančić na terenu

- Ognjen Ožegović je promašio dva velike prilike za Partizan. Dvostrku strelac u prvoj utakmici u Sloveniji nije bio dovoljno koncentrisan u prvih 20 minuta protiv Olimpije. Dobro je to što ulazi u šanse, Partizan je bolji za sada...