OVO su parovi četvrtfinala Kupa Afrike!

Prva runda "nokaut" faze završena je pobedom Tunisa nad Ganom na penale...

Maratonski Kup Afrike, koji se od 21. juna do 19. jula održava u Egiptu, polako ali sigurno ulazi u završnicu.

U ponedeljak uveče kompletirana je osmina finala, prolazom dalje Tunisa i Obale Slonovače.

Tunis je u 90. minutu ispustio pobedu nad Ganom, kada je Rami Bedui efektnim autogolom omogućio protivniku da izjednači na 1:1 i izbori produžetke.

Pogodaka više nije bilo, pa se pristupilo izvođenju penala. Neuspešan je bio samo napadač Gane Kaleb Ekuban u trećoj seriji, pa je Tunis pobedio rezultatom 5:4.

U četvrtfinale se ranije plasirala Obala Slonovače, zahvaljujući snalažljivosti Vilfrida Zahe u 76. minutu utakmice protiv Malija - 1:0.

PAROVI

Senegal - Benin 10. jula
Nigerija - Južna Afrika 10. jula
Obala Slonovače - Alžir 11. jula
Madagaskar - Tunis 11. jula

Polufinala su na rasporedu 14. jula, meč za treće mesto 17. jula, a finale dva dana kasnije.

Kompletna završnica, osim meča Obala Slonovače - Alžir (Suec) igraće se u Kairu.