Helsinki krenuo ka Zvezdi, UBJEDLJIV sa 10 igrača!

Zvezdi je u ovom trenutku Finska bliža, mnogo bliža, od Farskih Ostrva...

Dok fudbaleri Crvene zvezde namještaju opremu i istrčavaju na teren Suduve, sve je izvjesnije ko će im biti rival u drugoj rundi kvalifikacija Lige šampiona, ako naravno dođu do nje.

HJK Helsinki je pred svojim navijačima na "Telia 5G Areni" slavio ubedljivo, vjerovatno i dovoljno za prolazak, protiv Toršavna sa Farskih Ostrva 3:0 (2:0), čak iako je sat vremena igrao sa 10 igrača...

Poveli su pogotkom Lapalajinena u 21. minutu, a samo deset minuta kasnije neoprezni Olibor je zaradio drugi žuti...

/PRATITE UŽIVO NA MONDU: SUDUVA - CRVENA ZVEZDA/

Morao je da mijenja domaći trener kako bi dobio na "balansu" u ekipi, a laknulo mu je kada je pred pauzu pogodio i O'Šaugenesi za 2:0.

/MONDO KVIZ: IZ KOJE DRŽAVE SU OVI KLUBOVI/

Do kraja meča Lapalajinen je postigao još jedan gol za Fince, tako da će revanš za osam dana na Farskim Ostrvima vjerovatno biti samo formalnost, mada su se u kvalifikacijama znala desiti i veća iznenađenja.

Termini druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona su 23. i 24. jul, odnosno revanši 30. i 31. jula, a ako Crvena zvezda prođe - biće domaćin u prvom meču.