23 "đavola" i trenerova deca, POKLON pobeda Junajteda

Mančester junajted kao gost je savladao vicešampiona Australije - 0:2 (0:0), golovima Rašforda i Garnera.

Mančester junajted odigrao je u subotu prvu utakmicu u okviru priprema za predstojeću sezonu.

Na "Optus" stadionu u Pertu, na kome se uglavnom igraju mečevi australijskog fudbala i kriketa, "crveni đavoli" su savladali Pert Glori rezultatom 2:0.

Strelci su bili Markus Rašford u 60. i Džejms Garner u 85. minutu.

Menadžer Junajteda Ole Gunar Solskjer je na početku prvog i drugog poluvremena izveo potpuno različite postave, sa idejom da 22 igrača odigraju po 45 minuta.

Izuzetak je napravio sedam minuta pre kraja, kada je odlučio da "zakine" Luka Šoa i pruži šansu Garneru, kao 23. igraču na ovoj utakmici.

Osamnaestogodišnji "vezista" odmah mu se odužio jakim i preciznim udarcem sa 18 metara, kojim je postavio konačan rezultat!

Junajted je oba pogotka postigao nakon nepreciznih dodavanja igrača Perta iz svog kaznenog prostora, što je donekle i razumljivo, jer im se sezona završila u maju, a nova počinje tek u oktobru, pa su se velikanu iz Engleske suprotstavili i nekompletni i van forme.

Dovoljno je reći da je trener Toni Popović, nekadašnji štoper Kristal Palasa, u drugom poluvremenu dao šansu svojim sinovima, Kristijanu (17) i Gabrielu, koji sada može da se hvali kako je sa samo 15 godina igrao protiv asova kao što su Pogba, Mata i Rašford!

Solskjer ovom prilikom nije računao na Lukakua, Bajlija i Lindelofa, a jedini je De Hea presedeo na klupi svih 90 minuta.

Mančester junajted 1: Romero, Dalot, Tuanzebe, Džons, Jang, A. Pereira, Matić, Čong, Lingard, Džejms, Marsijal.

Mančester junajted 2: Ž. Pereira, Van Bisaka, Roho, Smoling, Šo (Garner), Mektominej, Mata, Pogba, Gomez, Grinvud, Rašford.

"Đavoli" će takođe u Pertu odmeriti snage sa Lidsom, a dalje ih put vodi u Singapur (Inter), Kinu (Totenhem), Norvešku (Kristijansund) i Kardif, gde će utakmicom protiv Milana zaključiti pripremni period.

Nova sezona Premijer lige počinje 9. avgusta.