Dok igra Igor, igra i BATE: Gol i asistencija legende!

Igrao je protiv Partizana, igrao je protiv Crvene zvezde, a igra i ovog ljeta u još jednom pohodu Bjelorusa ka jeseni u Evropi.

Kvalifikacije-za-Ligu-sampiona-2019-20-rezultati-golovi-video-snimci-prenosi Izvor: MN PRESS

U pohodu na šesti plasman u Ligu šampiona, ili bar treću uzastopnu jesen u Evropi ako to na kraju bude Liga Evrope, fudbaleri BATE Borisova ponovo su se oslonili na kapitena Igora Staseviča.

Ovaj 33-godišnji veteran bjeloruskog fudbala postigao je gol za vođstvo i asistirao potom za minimalnu pobjedu žuto-plavih na otvaranju 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Na "Borisov areni": BATE - Rosenborg 2:1 (1:1).

Stasevič je večeras zabilježio 54. gol i 114. asistenciju na 362. utakmici za BATE. Rođen je 21. oktobra 1985. u Borisovu.

Izjednačenje norveškom šampionu i solidnu poziciju pred duel naredne srijede na "Lerkendalu" donio je Anders Konradsen u 25. minutu, na pas Vegara Jugena Hedenštada, ali je posljednju riječ imao Maksim Skaviš.

Napadač ekipe Aleksa Bage u 51. minutu postigao je prvi evro-pogodak ove godine, nakon šest u prvenstvu Bjelorusije koje je u toku.

Stasevič, koji se borio i sa Partizanom u plej-of rundi kvalifikacija za Ligu šampiona na ljeto 2015. i sa Crvenom zvezdom u grupnoj fazi Lige Evrope na jesen 2017. bio je asistent u obje utakmice prve runde kvalifikacija, u kojoj je BATE odigrao 1:1 kod kuće protiv Pjasta i pobijedio 1:2 u revanšu u Gljivicama.

Bjelorusi su igrali Ligu šampiona u sezonama 2008/09, 2011/12, 2012/13, 2014/15 i 2015/16.

Baga je počeo utakmicu sa trojicom srpskih internacionalaca u startnoj postavi, Aleksandrom Filipovićem, Slobodanom Simovićem i Nemanjom Milićem, kojeg je u 78. minutu zamijenio francuski napadač Erven Mukam.