Solskjer blag prema svojima, Junajted ipak "5 od 5"!

Gigant sa "Old Traforda" u Oslu je pobedio norveškog prvoligaša Kristijansund, golom iz penala u 92. minutu.

Mančester junajted bio je na ivici da pokvari stopostotan učinak u pripremnim mečevima ovog leta, ali je Huan Mata u nadoknadi vremena iskoristio penal koji je sam izborio i "crveni đavoli" su savladali Kristijansund rezultatom 1:0 (0:0).

Junajted je prethodno bio bolji od Pert Glorija (2:0), Lidsa (4:0), Intera (1:0) i Totenhema (2:1).

Prva specifičnost utakmice odigrane na neutralnom terenu u Oslu (Kristijansund je udaljen oko 600 kilometara) ogleda se u tome što je menadžer Mančester junajteda Ole Gunar Solskjer rođen u Kristijansundu i igrao je za Klausenengen, koji se 2003. fuzionisao sa drugim lokalnim klubom i tako je nastao Kristijansund, trenutno sedmoplasirani tim norveškog prvenstva.

Druga specifičnost je to što za Kristijansund igra najstarije od Solskjerova tri deteta, 19-godišnji Noa, koji je u utorak, nekoliko minuta pre kraja, dobio šansu da debituje za prvi tim.

Treneru Kristijansunda, kao i Solskjeru senioru, rezultat večeras kao da nije bio primaran.

Zajedno su obavili dvadesetak izmena, a naročito ih je nemilice vršio Kristijan Mikelsen, trudeći se da što više njegovih igrača oseti draž nastupa protiv jednog od najvećih klubova na svetu.

Pored Solskjera juniora, dao je priliku čak trojici golmana, a u poslednjim trenucima i jednom teže povređenom igraču, koga ne bi ni pomislio da ubaci da je u pitanju bio takmičarski meč...

Mančester junajted će generalnu probu za start Premijer lige imati u subotu u Kardifu, gde će se u okviru Internacionalnog kupa šampiona sastati sa Milanom.