Nova sezona, stari Tadić: "Otvorio" seriju golova!

I ovo će biti njegova sezona...

Biće i te kako teško da Dušan Tadić ponovi "brojke" iz prošle sezone kada je u dresu Ajaksa postigao nestvarnih 38 golova i asistirao za još 24, ali zašto ne bi pokušao?

Tadić, novi kapiten kluba iz Amsterdama, "otvorio" je račun u takmičarskoj 2019/20 postigavši prvenac na "premijeri" u Erediviziji na gostovanju Viteseu, međutim to je bilo dovoljno samo za bod protiv tima iz Arnema (2:2).

Pogodak srpske "desetke" zapravo je bio za bod Ajaksa, pošto su dva puta gubili od Vitesea golovima Bera i Bazura, da bi Van de Bek i Tadić poravnali.

Fudbaler koji se dovodi u vezu sa Real Madridom prvo je u 30. minutu postigao gol, da bi potom u 75. minutu na fin način proigrao Tadića, koji je potom "zakucao" loptu u mrežu golmana Pasvera - nemoćnog u takvoj situaciji.

Posljednje minute meča Ajaks je imao i igrača više, ali nisu uspjeli da slave u prvom meču Eredivizije, nakon što su prethodno osvojili Superkup Holandije pobijedivši PSV (2:0).