Junajted i Čelsi identično pred derbi u ligi

Veliki rivali istim rezultatom završili "generalke" pred početak sezone.

Mančester junajted protiv Milana u Kardifu, a Čelsi protiv Borusije u Menhengladbahu odigrali su 2:2 u prijateljskim utakmicama koje su im bile posljednje pred početak Premijer lige idućeg vikenda.

Veliki rivali sastaće se u subotu, 11. avgusta, od 18.30 na Old Trafordu, a treneri Ole Gunar Solskjer i Frank Lampard mogu biti zadovoljni viđenim u "generalkama", uprkos tome što njihove ekipe nisu pobijedile.

I jedni i drugi imali su više prilika od rivala, s tim da je Čelsi oba pogotka postigao sa bijele tačke. Precizno su penale izveli Tami Abraham u 59. i Ros Barkli u 86. minutu i time spriječili poraz, pošto je Borusija Menhengladbah vodila 2:0 golovima Alasana Plee u 13. i Jonasa Hofmana u 39. minutu.

borusija
Izvor: YouTube/DAILY BIG MATCHES

Lampard nije izveo najjaču postavu od prvog minuta, ali je napravio nekoliko izmjena u drugom poluvremenu.

ČELSI: Kepa - Aspilikueta, Kristensen, Zuma, Emerson (66. Alonso) - Žoržinjo, Kovačić (67. Kenedi) - Pedro (72. Kante), Maunt, Pulišić (67. Žiru) - Abraham (66. Barkli).

Čelsiju je ovo bila sedma provjera ovog ljeta, a drugi remi. Londonski "plavci" poraženi su jedino od japanskog Kavasakija (0:1). Savladali su Salcburg 5:3, Riding 4:3, Barselonu 2:1 i Sent Patrik 4:0. Pored Borusije Menhengladbah, neriješeno su igrali i sa češkim Bohemijansom (1:1).

Junajted je u Kardifu poslije 2:2 protiv Milana upisao pobjedu boljim izvođenjem penala - 5:4. Prethodno su golove postigli Markus Rašford u 14. minutu, na odlično dodavanje Nemanje Matića, i Hese Lingard u 72, dok su strijelci za Italijane bili Suso u 26. i Viktor Lindelof autogolom - pošto ga je lopta zakačila poslije šuta Kastiljeha u 60. minutu.

milan
Izvor: YouTube/Drive Clean Garage

Nemanja Matić ovaj put nije bio kapiten svog tima, već je traka stajala oko ruke Davida De Hee, ali je pružio vrlo dobru partiju. Od 64. minuta za Milan je igrao Rade Krunić.

MANČESTER JUNAJTED: De Hea - Van-Bisaka (65. Jang), Lindelof, Roho (65. Tanzebe), Šo - Pereira (65. Lingard), Mektomini, Matić (65. Fred) - Mata (64. Džejms) - Rašford (85. Gomez), Marsijal (82. Grinvud).

MILAN: Donaruma (64. Reina) - Kalabrija (77. Konti), Musaćo, Romanjoli (77. Brešani), Rodrigez (77. Strinić) - Borini (77. Gabija), Bilja (64. Krunić), Čalhanoglu - Suso (76. Bonaventura) - Kastiljeho (64. Silva), Pjontek (77. Maldini).

Junajtedu je ovo bila prva utakmica koju nije pobijedio u pripremnom periodu, pošto su prethodno savladani Pert 2:0, Lids 4:0, Inter 1:0, Totenhem 2:1 i Kristiansund 1:0.

Svi ti rezultati, međutim, "padaju u vodu" kada počnu takmičarske utakmice... U Premijer ligi od idućeg vikenda!