DFB Pokal: Trećeligaš (samo) namučio "milionere"

Uspjeli su fudbaleri Irdingena sačuvati svoju mrežu u prvih 45 minuta, ali je u nastavku Borusija Dortmund očekivano "dodala gas" i stigla do sigurne pobjede.

Poslije osvojenog Superkupa (pobjeda protiv Bajerna 2:0), fudbaleri Borusije iz Dortmunda uspješno su startovali i u kup takmičenju.

U prvom kolu DFB Pokala, "milioneri" su se poprilično namučili na gostovanju trećeligašu Irdingenu, ali su na kraju ipak zabilježili siguran trijumf.

IRDINGEN - BORUSIJA DORTMUND 0:2 (0:0)

/Rojs 49, Alkaser 70/

Irdingen je dočekao tim iz Dortmunda u Diseldorfu, a domaćin se dobro branio u prvih 45 minuta, čak i opasno zaprijetio u finišu prvog poluvremena preko Nigerijca Osajamena Osavea, ali se na odmor, uprkos dominaciji i seriji udaraca ka golu Lukasa Kenigshofera, otišlo neokrznutih mreža.

Ipak, početkom nastavka bedem pred golom Irdingenga konačno je probijen.

Sjajan dubinski pas poslao je Manuel Akanđi, a Marko Rojs hladnokrvno pogodio za 0:1.

Od tog trenutka, sve je bilo lakše za tim Lusijena Favra, koji je do drugog gola stigao u 70. minutu.

Sjajno je slobodan udarac izveo Pako Alkaser i lopta se zakoprcala u mreži rivala.

Do kraja nije bilo mnogo uzbuđenja, pa je ostalo 0:2.

Još dva meča uvodne runde njemačkog kupa odigrana su danas.

U duelu drugoligaša Ingolštata i Nirnberga gosti su u finišu preko Nikole Dovedana stigli do minimalnog slavlja, dok je i u meč Sandhauzena i Borusije iz Menhengladbaha, čiji je početak zbog izuzetno jake kiše kasnio 45 minuta, gost takođe slavio 0:1.

Nakon što su se stekli uslovi za početak susreta, vođstvo, ispostaviće se i pobjedu favorizovanom bundesligašu donio je Markus Tiram, sin nekadašnjeg francuskog reprezentativca Lilijana, koji je ovo ljeta došao iz francuskog Gengana, te tako u prvom zvaničnom meču u dresu "koltova" postigao gol.

Preostali mečevi prvog kola njemačkog Kupa biće odigrani u naredna tri dana, a branilac trofeja Bajern takmičenje počinje u ponedjeljak, gostovanjem četvrtoligašu Energi Kotbusu.