Dušan Tadić riješio dilemu u Amsterdamu

Kapiten Ajaksa pogotkom potvrdio pobjedu svog tima i plasman u Ligu šampiona.

U odličnoj formi nalazi se Dušan Tadić, što sigurno prija Ljubiši Tumbakoviću pred duele sa Portugalom i Luksemburgom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Reprezentativac Srbije postigao je sjajan pogodak u 80. minutu revanš utakmice posljednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv APOEL-a i tako potvrdio plasman svog tima u elitno takmičenje, u kom su prošle sezone stigli do polufinala.

Tadićev gol bio je za konačnih 2:0 u Amsterdamu, poslije 0:0 na Kipru.

Prethodno je mrežu gostiju zatresao Edson Alvarez u 43. minutu.

Srpski fudbaler bio je strijelac poslije odlične akcije "kopljanika" po desnoj strani i duge lopte Huntelara. Lep prijem, zatim dribling u levu stranu i onda precizan šut u dalji ugao... Nemoćni su bili defanzivac i golman gostiju.

Tadiću je ovo već šesti gol ove sezone u sedam utakmica holandskog prvenstva i kvalifikacija za Ligu šampiona.

Cijeli meč za APOEL odigrao je Andrija Pavlović, kom je poništen gol za 1:1 zbog ofsajda, dok je Uroš Matić zamijenjen u 78. minutu, a Vujadin Savić ponovo nije bio u protokolu.

Pored Ajaksa, plasman u Ligu šampiona ove večeri ostvarili su još Slavija Prag i Briž. Česi su kod kuće savladali Kluž 1:0, kao i u Rumuniji, dok su Belgijanci pobedili LASK 2:1, poslije takođe 1:0 u Austriji.