Ajntraht slavi Dosta i Pasijensiju!

Tim iz Frankfurta je, poslije Hofenhajma, pred svojom publikom srušio i Fortunu – i to nakon rezultatskog preokreta!

Ranije tokom sedmice, Ajntraht je bio uspješan u Ligi Evrope nadoknadivši minus iz Strazbura, kojem je u revanšu "spakovao" tri pogotka.

Vjerovale su pristalice tima iz Frankfurta da će njihovi ljubimci nastaviti u pobjedničkom tonu i upisati drugu domaću pobjedu u novoj sezoni Bundeslige –i želje su im se ispunile!

AJNTRAHT – FORTUNA 2:1 (0:1)

Na "Komercbank Areni" u Frankfurtu većih uzbuđenja nije bilo do 36. minuta, kada je Fortuna stigla do vođstva pogotkom napadača Ruvena Heningsa, koji je bio strijelac i u Bremenu na startu sezone (1:3).

Alfredo Morales je centrirao sa lijeve strane ka šesnaestercu domaćina, gdje je pronašao iskusnog ofanzivca, zaboravljenog od odbrane Ajntrahta, ili, bolje reći, Martina Hinteregera koji je samo posmatrao šta radi protivnički fudbaler.

Imali su domaći u prvom poluvremenu terensku inicijativu, kontrolisali posjed lopte, ali nisu uspjeli da nađu put do mreže disciplinovanog protivnika.

Najbliže tome bili su neposredno prije pogotka Fortune, kada Gonsalo Pasijensija nije pogodio mrežu poslije udarca glavom, i u nadoknadi prvog poluvremena, kada se na asistenciju pomenutog igrača obrukao Daiči Kamada.

Na startu drugog poluvremena Dejana Joveljića zamijenio je holandski napadač Bas Dost – i već 11 minuta kasnije, na svom debiju za Ajntraht, pokazao zašto je doveden!

Pasijensija je uspio pored čuvara, asistenta kod gola Fortune Moralesa, da centrira u peterac, gdje lopta "pada na glavu" visokog Holanđanina, koji je danas odigrao svoj PRVI meč u elitnom rangu njemačkog fudbala nakon 1100 dana, odnosno tri godine i pet dana. Posljednju bundesligašku utakmicu prije prelaska u tabor lisabonskog Sportinga odigrao je u ljeto 2016. godine u dresu Volfsburga.

Tražio je, do kraja susreta, tim Adolfa Hitera put do drugog pogotka i eventualne pobjede.

Prvo sreće nisu imali Filip Kostić, koji je odigrao cijeli meč za svoj tim, potom i Gonsalo Pasijensija nakon dobrog trka po desnoj strani Mijata Gaćinovića, koji je u igru ušao u 65. minutu umjesto Sebastijana Rodea, a potom i Kamada.

Ipak, znatno bolju igru u nastavku Ajntraht je krunisao u 86. minutu, kada je Pasijensija sa navijačima i saigračima proslavio postizanje pobjedonosnog gola, koji je njegov tim "lansirao" na sedmu poziciju bundesligaške tabele…